KARS Haber Girişi : 23 Nisan 2020 23:26

Arpaçay’da havai fişekli 23 Nisan coşkusu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK Arpaçay’da havai fişekli 23 Nisan coşkusu
Arpaçay’da havai fişekli 23 Nisan coşkusu Arpaçay’da havai fişekli 23 Nisan coşkusu

Arpaçay’da havai fişekli 23 Nisan coşkusu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

ARPÇAY’DA KORONAVİRÜSE İNAT 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kars’ın Arpaçay ilçesinde koronavirüs’ün gölgesinde düzenlenen etkinlikler havai fişekle gösterisiyle renklendi.

İlçe protokolü ana sınıfı öğrencilerini evlerinde ziyaret edip hediyeler verdi. Kurumlara ait araçlar ise bayrak ve balonlarla süslenerek konvoy eşliğinde ilçe turu attı. Çocuklar evlerinin balkon ve pencerelerinden bayraklarla konvoyu selamladı. Sabah saatlerinde başlayan kutlama coşkusu, akşam saat 21.00’de Yurt genelinde olduğu gibi eş zamanlı olarak Arpaçay’da doruğa ulaştı.

Arpaçay Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte hep bir ağızdan İstiklal Marşı ardından da 100. Yıl Marşı çalpındı. Türk Bayrağının rengini simgeleyen kırmızı ve beyaz balonlarının uçurulmasının ardından havai fişek gösterisi yapıldı. Tacettin Durmuş tarafından ateşlenen havai fişekler Arpaçay semalarını aydınlattı. İlçe halkı ve çocuklar havai fişekli 23 Nisan coşkusunu, bayraklarla süslenmiş balkonlarından izleyerek alkışlarla destekledi. 23 Nisan coşkusunu ilçe meydanında ise Arpaçay Kaymakamı Abdil Koç, Belediye Başkanı Erçetin Altay, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Görkem Işıklar, Emniyet Amiri Yıldırım Ören ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Avcı birlikte yaşayarak, korona virüs belasının bir an ünce Ülkemizin ve dünyanın üzerinden gitmesi dileklerinde bulundular.

Kutlamalar sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Arpaçay Kaymakamı Abdil Koç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisini açılışının 100. Yılını, yani iki bayramı Yurt genelinde olduğu gibi Arpaçay’da coşku ve gururla kutladıklarını söyledi.

Bu yılki bayramı korona virüs nedeniyle kısıtlı bir şekilde kutladıkları da belirten Kaymakam Koç,”Bir 23 Nisan gecesi yine Arpaçay’da birlikte aynı coşkuyu yaşıyoruz. Bu sene çok farklı bir 23 Nisan yaşadık. Malum Ülkemiz sıkıntılı bir zamanlardan geçiyor. Biz de bu durumdan etkilendik. Geçtiğimiz yıl gibi olmasa da yinede de çok tatlı bir 23 Nisan yaşadık. Kaymakamlığımız, Belediyemiz, jandarmamız, polisimiz ve diğer kurumlarımızla birlikte coşkulu bir gün yaşadık” dedi.

Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay da, Büyük Öder Atatürk’ün 23 Nisan’ı dünya çocuklarına armağan ettiğini hatırlatarak, bugün ilçede 100 yıllık coşkunun bir kez daha yaşandığını söyledi. 100 yıl önce bugün aynı zamanda Gazi Meclis’in de açıldığı belirten Başkan Altay, ”İlçemizde bugün koronavirüs nedeniyle kısıtlı kutlama törenleri yapmamıza rağmen coşkulu bir gün yaşadık. Gündüz başlayan kutlama törenlerimiz akşamda havi fişek gösterisi ile sonladı. Özellikle çocuklarımız 23 Nisan coşkusu yaşadı. Halkımız balkonlarından ve evlerinin önünden bu coşkuya ortak olarak İstiklal Marşı eşliğinde akışlarla destek verdi. Gündüz araçlarımızı Türk Bayraklarıyla süsleyerek çocuklarımıza ulaştık ve onlara çeşitli hediyeler verdik. Dünyayı saran bir virüsten ötürü çocuklarımız ve aileleri alanlarda olmasa da balkonlarda aynı sevinci yaşadı. Tüm kalbimizle başta korona virüs belası olmak üzere tüm belaların Ülkemizin başından def olmasını ve yarın başlayacak olan Ramazan ayının da tüm halkımıza sağlık ve huzur getirmesini Allah’tan diliyorum” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.