• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Arpaçay’da Halk Kütüphanesi Açılışı

"Arpaçay’da Halk Kütüphanesi Açılışı"

Arpaçay İlçe Halk Kütüphanesinin açılışı Kars Valisi Türker Öksüz tarafından yapılarak, halkımızın hizmetine sunuldu.

Arpaçay’da Halk Kütüphanesi Açılışı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Arpaçay İlçe Halk Kütüphanesinin açılışı Kars Valisi Türker Öksüz tarafından yapılarak, halkımızın hizmetine sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende; İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay ve Arpaçay Kaymakamı Abdil Koç tarafından yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiir okundu ve halk oyunları gösterisi sunuldu.

Arpaçay İlçe Halk Kütüphanesinin açılışında bir konuşma yaparak okumanın ve kütüphanelerin eğitim ve öğretimdeki önemine dikkat çeken Vali Öksüz, kütüphanenin Arpaçay ilçemize hayırlı olmasını dileyerek, kütüphanenin ilçeye kazandırılmasında katkıları bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığına, DAP İdaresine, Arpaçay Kaymakamlığına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Türker Öksüz; “ Bilgi toplumu sürecini yaşadığımız bu dönemde kitaplara verilen önemin farkında olmalıyız. Okuma ve kitap yaşamdır, yaşama renk veren yegane eserlerdir. Kitapları muhafaza eden bu kütüphaneleri oluşturmak, kütüphanelerin yapımına katkı göstermek bütün insanlığa,  ilimizin ve ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, gelişmesine, eğitimine de hizmet etmektir. Gelişmiş ülkelerde kütüphaneler, şehrin en güzel yerinde, en güzel binalarda hizmet vermektedir. Bu da kütüphanelerin ne denli önemli olduğunun göstergelerindendir. Kabul etmek zorundayız ki ülkemizde okuma alışkanlığı ne yazık ki azdır. Gelişmek ülkelerle aynı seviyeye çıkmak istiyorsak okuma alışkanlığımızı artırmak zorundayız. İnşallah, öğrencilerimiz, gençlerimiz ve halkımız bu kütüphaneden düzenli olarak yararlanır. Eğer kütüphanemizden gereği gibi yararlanmazsak burası sadece bir bina olarak kalır. Umarım ki okullarımız, vatandaşlarımız diğer kurum ve kuruluşlarımız buradan verimli şekilde istifade eder.” şeklinde konuştu.

Açılışın ardından kütüphanede incelemelerde bulunan Vali Öksüz, yetkililerden bilgi aldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232482