Arpaçay’da yol çalışmaları

"Arpaçay’da yol çalışmaları"

Kars’ın Arpaçay ilçesinde yapımı süren yol çalışmalarında sona geliniyor. Belediye Başkanı Erçetin Altay, kış başlamadan yol ve kavşak çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.

Arpaçay’da yol çalışmaları

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Arpaçay ilçesinde yapımı süren yol çalışmalarında sona geliniyor. Belediye Başkanı Erçetin Altay, kış başlamadan yol ve kavşak çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.

Başkan Altay, Kafkas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Bu ikinci dönemimiz. 2014 yılında başladığımız ve 2019 yılında kadar tamamlamayı planladığımız bir çok projeyi hayata geçirdik. Fakat mevsim kısalığı nedeniyle bazı projelerimiz 2019’un yazına kalmıştı. 31 Mart seçimlerinde de değerli halkımız bizi bu göreve yeniden layık gördüler. Sayın cumhurbaşkanımızın açtığı yolda bizlerde aziz milletimize hizmetkar olmaya devam ediyoruz. 2014-2019 arasında kalan projelerimizi tamamla gayretindeyiz. İlçemize giriş çıkış çevre yollarımızın ihale edilip projeye dahil edilmesiyle 2019 sezonunda yapımı başladı ve ağustos ayının sonuna giriş çıkış noktalarımızın tamamı Arpaçay’a Arpaçaylılara yakışır hale gelecektir. İlçeden Yalınçayır’a kadar kaldırımlı duble yol. Yine çevre yol bağlantısı yine yüksek standartta hastane civarından Çıldır istikameti olan çıkış yolu çevre yol bağlantısı da yapıldı. Gerçekten de çok güzel çalışmalar oldu.” dedi.

Bunlar tamamlandıktan sonra yine şehir içinin karayolları tarafından geçen dönem yarım kalan işlerin bayramdan sonra devam edeceğini belirten Başkan Altay, “Bununla birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin parklarla ilgili kardeş belediyeden yola çıkarak bize verdiği hibe programı vardı. Bunun da geçtiğimiz günlerde 5 Ağustos’ta ihalesini yaptık. 4 firma finale kaldı ve onlardan bir tanesi ihaleyi alacak. Yer tesliminden sonra da ihaleyi alan firma işine başlayacak.” diye konuştu.

Arpaçay’da bu sezon için planladıkları bütün projelerin çoğunu hayata geçirdiklerini, 2020 hedeflerine doğru da emin adımlarla gittiklerini vurgulayan Başkan Altay, 2020 hedeflerimiz var. “Projeleri hazırlanmış, fizibiliteleri yapılmış, ilgili bakanlıklara evrakları gönderilmiştir. Onların da neticelerini ALLAH nasip ederse 2020 yılının ilk sezonunda değerli kamuoyuna ve saygıdeğer Arpaçaylı hemşehrilerimizle paylaşırız. Yani bu ikinci dönemimiz daha dolu dolu daha verimli şekilde tamamlanacaktır. Arpaçaylıların bize ve partimize ve sayın genel başkanımıza olan inançları aynen devam edecektir. Bizim arkamızda da güçlü bir siyasi irade vardır. 65. Hükümet UHD Bakanımız Sayın Ahmet Arslan, 26 dönem milletvekilimiz Sayın Dr. Selahattin Beyribey, tarım Komisyonu Başkanımız Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Yunus Kılıç,, AK Parti İl Başkanımız Sayın Adem Çalkın ve ilçe teşkilatımızla birlikte çalışma yürüterek bu güzel projeleri hayata geçiriyoruz. Arpaçay aynı zamanda turizmde öncelikli ilçeler arasına da girdi. Bunda da yine sayın bakanımızın ve vekillerimiz çok ciddi katkıları oldu.” şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.280182