Arpaçaylı öğretmen Genç Kızın Ölümü Herkesi Yasa Boğdu

"Arpaçaylı öğretmen Genç Kızın Ölümü Herkesi Yasa Boğdu"

Arpaçay Göldalı köyünden Bursa'da yaşayan Ahmet Şahin'in kızı Yeşim Şahin tedavi gördüğü Bursa Uludağ Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşamını yitirdi.

Arpaçaylı öğretmen Genç Kızın Ölümü Herkesi Yasa Boğdu

KAFKAS HABER AJANSI

Arpaçay Göldalı köyünden Bursa'da yaşayan Ahmet Şahin'in kızı Yeşim Şahin tedavi gördüğü Bursa Uludağ Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşamını yitirdi.  Bursa'da bir okulda 7 yıldır  Fransızca öğretmeni olan Yeşim öğretmenin ölümü ailesini, akrabalarını, öğrencilerini, Kars, İstanbul ve  Bursa'daki hemşerilerini acıya boğdu.

Genç öğretmen nişanlıydı ve Eylül ayında düğünü olacaktı.

31 yaşındaki Yeşim Şahin'e yaklaşık bir buçuk yıl önce akciğer kanseri teşhisi kondu. Son günlerde hastalığı ilerleyen genç öğretmen hastaneye yatırıldı. Kurban Bayramının 1. günü babası ile birlikte kurban kesen amcasını arayarak kurbanın kendi adına kesilmesini istedi. Bu isteği kim kırabilirdi ki amcası onun bu isteğini yerine getirmek için telefonda kendisinden vekalet aldı ve onun adına kurban kesti. Aynı gece durumu ağırlaşan genç öğretmen yoğun bakıma alındı 30 Ağustos 2018 Perşembe günü  hakkın rahmetine kavuşan Yeşim öğretmenin ölümü herkesi acıya boğdu.

İstanbul ve Ankara'daki akrabaları ve  Göldalı köylüleri bu acılı günde Şahin ailesini yalnız bırakmadı. İstanbul'daki Köy derneğinde bir araya gelip kiraladıkları otobüslerle Bursa'ya hareket ettiler. Son iki ayda Göldalı, İstanbul ve Bursa'da üst üste yaşanan ölümler genç öğretmenin ölümü ile Göldalı köylülerini iyice  sarstı.

Yeşim Şahin Bursa'nın  Yıldırım ilçesinde kılınacak Cuma namazı sonrasında Hamitler mezarlığında toprağa verilecek.

Burhan GÖRKEN / KHA

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.268043