• ÖGEL TEPE REKLAM

Arslan ve Kılıç’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün Kars’a gelişinin 95.yıldönümünü mesajı

Arslan ve Kılıç, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kars’a gelişinin 95.yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladılar.

  • 06 Ekim 2019 02:14
  • A
  • A

Arslan ve Kılıç’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün Kars’a gelişinin 95.yıldönümünü mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Milletvekili AK Parti MKYK üyesi 65.Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Kars Milletvekili Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kars’a gelişinin 95.yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladılar.

Mesaj şöyle:

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Mustafa Kemal Atatürk’ün güzide şehrimiz Kars’a gelişinin 95.yıldönümünü büyük bir sevinç ve mutluluk içinde kutlamaktayız.

Serhad şehri olan Kars İlimizin milli mücadele tarihi, 1. dünya savaşının öncesinden başlar Cumhuriyete kadar devam eder. Gazi unvanını da hak eden Kars İlimiz, Milli mücadele yıllarında büyük bir mücadele ve kahramanlık örneği göstermiştir. Milli mücadelenin akabinde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ilk şükran ziyaretini 6 Ekim 1924'de Kars'a yapmıştır. Kars ilimiz, şanına yakışan bir şekilde büyük bir coşku ve heyecanla Atatürk’ü “Hoş Gelişlerle” karşılamış ve ağırlamıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Milli Mücadele'de şehit düşmüş, gazi olmuş tüm kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyoruz. Selam ve saygılarımızla.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.