SAĞLIK Haber Girişi : 24 Şubat 2021 22:50

Arslan ve Kılıç’tan Kars’a 14 Doktor Kadrosu Müjdesi

Arslan ve Kılıç’tan Kars’a 14 Doktor Kadrosu Müjdesi KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Arslan ve Kılıç’tan Kars’a 14 Doktor Kadrosu Müjdesi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Arslan ve Kılıç’ın; Sağlık Bakanlığı nezdindeki görüşmeleri ve girişimleri neticesinde Kars’a toplam 14 hekim kadrosu açıldı.

Kars Milletvekilleri, 65.Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, yaptıkları açıklamada, ilimizde hemşerilerimize ve misafirlerimize daha iyi sağlık hizmeti verilebilmesi için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve ilgililer ile yaptıkları görüşmeler neticesinde, 97. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Kars ve İlçeleri için 9’u Pratisyen Hekim ve farklı branşlarda 5 uzman hekim olmak üzere toplam 14 hekim kadrosu açıldığını söylediler.

Pandemi döneminde gösterdikleri büyük özveri ve Kars’a açılan 14 hekim kadrosu için Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca ve ekibine teşekkür eden Arslan ve Kılıç, “atanacak olan doktorların ilimize hayırlı olmasını diliyoruz” dediler.

Kars'a atanan 14 hekimin branşı ve atandıkları hastaneler şöyle:

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Onkoloji 25 Şubat 2021 12:06

    Sayın vekillerim Bu doktorlar iyide birde ONKOLOJİ olsaydı iyiydi kaç hasta vardır erzuruma gidipte kemoterapi alan kontrol için saatlerce sıra bekliyen kemoterapiden sonra yollara düşerek 2-3 saat sonra evine gelen bu konuyada bir el atsanız seviniriz karsa onkoloji doktoruda istiyoruz