• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Arslan ve Kılıç’ın takibindeki KÖYDES ödeneği Kars’a aktarıldı

"Arslan ve Kılıç’ın takibindeki KÖYDES ödeneği Kars’a aktarıldı"

ARSLAN VE KILIÇ: KÖYDES KAPSAMINDA KULLANILMAK ÜZERE TAKİBİMİZDE OLAN ÖDENEĞİN İLİMİZE AKTARILMASI GERÇEKLEŞMİŞTİR

Arslan ve Kılıç’ın takibindeki KÖYDES ödeneği Kars’a aktarıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

ARSLAN VE KILIÇ: KÖYDES KAPSAMINDA KULLANILMAK ÜZERE TAKİBİMİZDE OLAN ÖDENEĞİN İLİMİZE AKTARILMASI GERÇEKLEŞMİŞTİR

Kars Milletvekili AK Parti MKYK üyesi 65.Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Kars Milletvekili Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, KÖYDES kapsamında kullanılmak üzere takiplerinde olan ödeneğin Kars’a aktarılmasının yapıldığını açıkladılar.

Arslan ve Kılıç’ın konuşla ilgili açıklaması şöyle:

Bilindiği üzere, AK Parti iktidara geldikten sonra İçişleri Bakanlığı tarafından 2005 yılında kısa adı KÖYDES olan Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi başlatılmıştır. Bu proje ile İl Özel İdareleri ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri aracılığıyla mahalli imkân ve kabiliyetlerin verimli bir şekilde kullanılması suretiyle kısa sürede KÖYDES Projesi ile kırsal altyapının önemli unsurları olan yol, su ve kanalizasyon sorunlarının aşılmasına önemli katkılarda bulunulması hedeflenmektedir.  

Bu itibarla, sürekli takibimizde olan köylerimizin altyapı ihtiyaçlarını nazara almak suretiyle KÖYDES kapsamında il ve ilçe bazında yeterli ödeneğin tahsis edilmesi için yapmış olduğumuz görüşme ve girişimler neticesinde ilimize 39.097.634 TL ödenek aktarılmıştır. İlimize hayırlı olmasını diliyoruz. Şimdiye kadar köylerimizin her türlü ihtiyaçları için tüm imkânları seferber ettiğimiz gibi, özellikle altyapı ihtiyaçları konusuna hassasiyetle yaklaşmaya, imkân ve kabiliyetleri seferber etmeye devam edeceğiz.

Bu ödenek ile ihtiyaç halinde yıl içinde aktarılacak ilave ödeneğin il ve ilçe bazında dağılımı, kullandırılması, izlenmesi ve denetimine ilişkin esas ve usuller Sayın Cumhurbaşkanı tarafından karara bağlanmaktadır.

Bilvesile, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve saygıdeğer kabinesine şahsımız ve Karslı hemşerilerimiz adına şükranlarımızı arz ediyoruz.

Kamuoyuyla paylaşılmak üzere siz değerli basınımızın bilgilerine sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.231016