ASİMDER Başkanı Gülbey, Okul Müdürü Yeşil’i Ziyaret Etti

"ASİMDER Başkanı Gülbey, Okul Müdürü Yeşil’i Ziyaret Etti"

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey’ Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil’i Makamında ziyaret etti.

ASİMDER Başkanı Gülbey, Okul Müdürü Yeşil’i Ziyaret Etti

KAFKAS HABER AJANSI

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey’ Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil’i Makamında ziyaret etti.

Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey ve Azerbaycan Elmi Araştırma İctimai Birliği Başkanı Telman Qasımov ile birlikte Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil’i makamında ziyaret ettikten sonra konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen Gülbey, “2018-2019 öğretim ve eğitim yılında okul tarih kitaplarına 1915 yılında zaferle sonuçlanan ve Türk milletinin 250 bin şehit verip ama hep gurur duyduğu Çanakkale savaşının yanı sıra 1915-1920 yıllarında faşist Ermeni çetelerinin katlettiği Müslüman Türk milletinin de tarihinin yazılması için Milli Eğitim Bakanlığına resmi yazıyla ve 50 sivil toplum kuruluşunun imzasıyla başvuracağız. Bu milletin gençleri geçmiş tarihlerini küçük detaylarına kadar gerçeğiyle öğrenmelidir. Siz okul yöneticilerinden ricamız ise şehrimizde bulunan Ermeni çetelerince katledilen Müslüman Türklere ait soykırım müze ve anıtını götürüp gezdirmenizdir” dedi.

Iğdır Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil ise, “Gençliğimizin tarih bilincinin uyanık tutulması gerekmektedir. Ziyaretiniz bizleri onurlandırmıştır, Asimder gibi uluslararası arenada mücadele veren bir teşkilatı okulumuzda görmekten çok memnuniyet duyduk. Sözde Ermeni soykırımı hakkında milletimizin nasıl haksızlığa uğradığı anlatılmalıdır hatta tarih kitaplarında yer verilmelidir. Bölgede yapılan zulüm ve katliamları yaşayan bir ailenin torunu olarak bizlerde bildiklerimizi öğrencilerimize anlatarak tarih bilinçlerini taze tutmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, Iğdır Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil’e Türk-Azerbaycan bayrağı ve dernek logosu bulunan masa bayrağı hediye ettikten sonra okul konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelerek öğrencilere tarihi kitaplar hediye etti.

(BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.227318