• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Av. Ensar Erdoğdu, basınla buluştu

"Av. Ensar Erdoğdu, basınla buluştu"

AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı Av. Ensar Erdoğdu, İl Başkanı Adem Çalkın, kurucu il başkanı eski milletvekili Mahmut Esat Güven ve merkez ilçe başkanı Hüseyin Çiftçi ile birlikte kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Av. Ensar Erdoğdu, basınla buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Haberin videosunu izlemek facebook video tıklayınız: https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/620146378436893/

AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı Av. Ensar Erdoğdu, İl Başkanı Adem Çalkın, kurucu il başkanı eski milletvekili Mahmut Esat Güven ve merkez ilçe başkanı Hüseyin Çiftçi ile birlikte kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Cheltikov Otel’de düzenlenen basınla buluşma toplantısında ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın yaptı. Çalkın, “Biz sayın Belediye Başkan Adayımızın ilanından sonra sahaya indik, kamu kurumlarını ziyaret ile başladık ve bazı sivil toplum kuruluşlarına da ziyaretlerde bulunduk. İnşallah bundan sonra da ev ziyaretleri, kamu ve sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine de devam edeceğiz. 2018 yılını geride bırakıyoruz ve 2019 yılına inşallah gireceğiz. Cenabı Allah inşallah 2019 yılını tüm İslam alemine ve inşallah Türkiye’mize, Kars’ımıza hayırlı mübarek eder diye niyazda bulunuyorum.  Bu seçim çok önemlidir, Kars’ın kaybedecek bir 5 yılı daha yoktur. Biz iktidar partisi olarak tekrar Kars Belediyesini almak ve Karslılara da iktidarın gücüyle hizmet etmek istiyoruz. Bunu birçok kez dile getiriyoruz, bundan rahatsız olanlar oluyor ama bu kaçınılmaz bir gerçektir. Bu yetkiyi de biz kendimiz almadık, 24 Haziran seçimlerinde bu yetkiyi millet bize verdi. Sayın Bakanımız Ahmet Arslan, Komisyon Başkanımız Yunus Kılıç ve hükümetimiz ile birlikte Allah’ın izniyle 1 Nisan itibariyle Belediye Başkanımızla birlikte şehrimize çok güzel hizmet edeceğiz. Kars’ı bir ideolojik saplantıya sokup, Kars’ı sıkıntıya sokmaya hiç kimsenin hakkı yok. Kars, bu ideolojik hesaplaşmalara kurban edilecek bir şehir değildir. Biz onun için Karslılardan AK Parti Belediyesini istiyoruz, isteme hakkımız var, Karslıların geleceği için diyorum, hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı Av. Ensar Erdoğdu ise “Kars’ın tüm sorunlarını Kars’ta yaşayan biri olarak görüyor ve hep birlikte bu sıkıntıları yaşıyorum. Biz inşallah göreve gelirsek, AK Parti Kars’ta iktidara geldiği andan itibaren bu sorunların hızlı bir şekilde çözülmesi yolunda gayretlerimize başlıyor olacağız. Kars yaşanabilir bir kent olma vasfını ne yazık ki yitirmiş durumda. Öncelikli hedefimiz Kars’ı kısa, orta ve uzun vade de Kars’ın sorunlarını tespit ederek bu sorunları çözme noktasına taşımaktır. Kars’ı yaşanabilir bir kent haline getirmek bizim boynumuzun borcu olacaktır. Biz kampanya boyunca asla ötekileştirmeyeceğiz, herkesi kucaklayacağız. Bize oy veren vermeyen, tüm Karslılara hizmet etmek bizim boynumuzun borcu olacaktır. Kars Belediyesi sadece AK Parti’ye destek veren, bizlere oy veren insanların partisi olmayacak, bu şehirde yaşayan 100 bin insanın belediyesi olacaktır. Kapımız ardına kadar açık olacaktır. Temel hedefimiz şeffaf bir belediyecilik olacaktır. Hesap verebilen bir belediyecilik bizim temel anlayışımız olacaktır. Kanunsuzluğa, haksızlığa, hukuksuzluğa asla yer vermeyeceğimiz bir belediyecilik olacaktır. Bu konuda Kars halkının emin olmasını istiyoruz. Kars halkının özellikle hesap sorma konusunda da duyarlı davranmasını istiyoruz, bizlere her zaman hesap sorabilirler her zaman belediyeye gelebilirler.” şeklinde konuştu.

Erdoğdu, TOKİ idaresi ile görüştüklerini, 19 Şubat 2019 tarihinde 366 konutluk Kentsel Dönüşüm Projesinin 2. Etabının ihalesini yapılacağının müjdesini vererek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla Kars’a yeni bir ‘Millet Bahçesi’ni yapılacağı yönünde de bir çalışma içinde olduklarını sözlerine ekledi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217519