Av. Ensar Erdoğdu, Kars Belediye Başkan Aday Adayı

"Av. Ensar Erdoğdu, Kars Belediye Başkan Aday Adayı"

Kars’ta bir dönem AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Av. Ensar Erdoğdu, 29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için partisinden belediye başkanlığı aday adaylığı resmi başvurusunda bulundu.

Av. Ensar Erdoğdu, Kars Belediye Başkan Aday Adayı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta bir dönem AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Av. Ensar Erdoğdu, 29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için partisinden belediye başkanlığı aday adaylığı resmi başvurusunda bulundu.

Eski il başkanları Ali Şakir Yurdakoş ve Ramazan Karakelle ile birlikte AK Parti Kars İl Başkanlığına gelen Ensar Erdoğdu, aday adaylığı başvuru dilekçesini İl Başkanı Adem Çalkın’a sundu.

İl Başkanı Adem Çalkın, 29 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için birbirinden değerli aday adaylarının AK Parti’yi tercih ettiğini belirterek,“Her aday adayımız birbirinden değerlidir. Ensar Erdoğdu, ben siyasete başladığım dönemlerde il başkanımızdı. Ben o günden bu güne kadar kendisini başkanım olarak görüyorum. Rabbim en hayırlısını nasip etsin.” dedi.

YEREL YÖNETİMLERİN ÇOK GÜÇLÜ OLMASI GEREKMEKTEDİR

AK Parti Kars Belediye Başkan aday adayı Ensar Erdoğdu, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerinin startının Ülke genelinde olduğu gibi Kars’ta da start aldığını hatırlatarak, yerel yönetimlerin bir ülkedeki en önemli dinamiklerden biri olduğunu söyledi. Yerel yönetimlerin gücünü halktan alan ve yönetime halkın katılımını sağlayan bir sistem olduğunu da belirten Erdoğdu, “Yerel yönetimlerin çok güçlü olması gerekmektedir. Gerek başkanın, gerek teşkilatların ve belediye meclislerinin çok güçlü bir yapıyla ortaya çıkması gerekmektedir. Bizim de Allah’ın izniyle arkamızda güçlü bir teşkilatımız, güçlü milletvekillerimiz ve güçlü bir genel başkanımız var. Hep birlikte inşallah bahsettiğim bu güçlü yapıyı hep birlikte oluşturacağız. Ben uzun yıllar AK Parti teşkilatlarında görev yapan bir kardeşiniz olarak, 4.5 yıla yakın bir süre il başkanlığı görevimi yürüttüm. Bu süreçlerde il genelinde Kars ile ilgili tecrübemi, bilgi ve birikimlerimi, eğer partimizin değerli yetkili kurulları bu görevi layık görürlerse ve çok değerli Kars halkı da uygun görürse, ciddi bir atılım yapacağımıza inanıyorum.”dedi.

ARTIK KARS’IN SORUNLARINI ÇÖZME ZAMANIDIR

“Artık Kars’ın ayağa kalkma zamanıdır” diyen Erdoğdu, “Artık Kars’ın sorunlarını çözme zamanıdır. Kars, geçmişten günümüze binlerce yıl boyunca sayısız medeniyetlere beşiklik etmiş bir kenttir. Ama bugün hak ettiği noktada değildir. Tüm sorunları hep birlikte ortadan kaldıracağız. Bununla ilgili tüm çalışmalar yapılacaktır. Kısa ve orta vadede yapılacak çok işler var. Birbirinden değerli yol arkadaşlarımız aday adayı oldu. Ve bir arkadaşımız aday olacak. Bizlerin de aday adayları olarak, aday olacak arkadaşımızın yanında olacağımıza inanıyorum. Kars için ne gerekiyorsa birlikte yapacağız. Ben bu duygu ve düşüncelerle yola çıkan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Hepimiz Kars için yola çıktık. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bugün beni aday adaylığı başvurum sırasında yalnız bırakmayan tüm can dostlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217718