• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Ayhan Bilgen basınla buluştu

"Ayhan Bilgen basınla buluştu"

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili, Kars Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen, yerel ve ulusal basın temsilcileriyle Şugar Beet Cafe’de bir araya geldi.

Ayhan Bilgen basınla buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili, Kars Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen, yerel ve ulusal basın temsilcileriyle Şugar Beet Cafe’de bir araya geldi.

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP İl Eşbaşkanı Ömer Emin Dereci, Merkez İlçe Eşbaşkanı Nuriye Erkmen, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerin de katıldığı buluşmada konuşan Bilgen, ittifak söylentileriyle ilgili değerlendirmesinde toplumun kendi ittifakını, kendisinin sandıkta kuracağını söyledi.

Bilgen: “Eski korkular üzerine yani şehri filancalar vaya filan parti ele geçirecek şeklindeki ifadeler köhnemiş korkulardır. Bunların hiçbir karşılığı ve gerçekliği yoktur. Neyini ele geçireceğiz Kars’ın? Sonuçta bu şehir zaten en kötü duruma getirilmiş. Bundan daha kötüsü olmaz. Biz tam tersini iddia ediyoruz. Ama bu korkular üzerinden buluşmalar, bir araya gelmeler aslında öz güvensizliktir. Bu şehir için birşey yapacak durumunuz yoksa etrafa korku yayarsınız. İnsanları korkutarak oy toplamaya çalışırsınız. Biz kimseyi korkutmak üzerine değil, biz sözümüz ve yapacaklarımız üzerine davranıyoruz. İsterlerse diğer adaylarla oturur birlikte tartışırız bir televizyon programında da konuşuruz. Şehrin sorunlarına nasıl çözüm getirir izi tartışırız. Biz bunu çok net bir şekilde söylüyoruz. Seçim geçtikten sonra da bu şehre hizmet etmek isteyen her kes ile çalışmaya hazırız. Diğer partilerin adayları da şehre katkısı sunmak istiyorsa, kaybetmiş olmaları da sandıkta halkın taktiridir. Biz yine onların katkısını alır birlikte çalışırız. Bir problemimiz yok ama partiler arasındaki ilişkinin böyle korkular üzerine kurulması tercih edilirse; bence Kars’ta köprünün altından çok sular geçmiştir. Bu eski korkularla yapılacak siyasi atraksiyonların da sandıkta hiçbir karşılığı olmayacaktır.” dedi.

Bilen daha sonra şunları söyledi:

İzlemek için Facebook video linkine tıklayınız: https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/528236847673059/

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.223234