• 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Ayhan Bilgen mazbatasını aldı göreve başladı

"Ayhan Bilgen mazbatasını aldı göreve başladı"

HDP Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Kars Adliyesi’ne mazbatasını aldıktan sonra Belediye Binasına gelerek görevine başladı

Ayhan Bilgen mazbatasını aldı göreve başladı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

HDP Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Kars Adliyesi’ne mazbatasını aldıktan sonra Belediye Binasına gelerek görevine başladı. Belediye Başkan Vekili Nusret Kara’dan belediye mührünü teslim alan Bilgen, tebriğe gelecek olanların çiçek, çelenk gibi hediyeler getirmemelerini istedi. Eş başkan Şevin Alaca ile birlikte makamda poz veren Bilgen, birim müdürleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.

BİLGEN: KARS’A NASIL HİZMET EDERİZ YAKLAŞIMIYLA HEPİMİZ HAREKET ETMESİ GEREKİYOR

Kars Belediye Eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, mazbatalarını aldıktan sonra Kars Belediyesi önünde açıklama düzenlediler.

Kars halkına ve seçimde emeği geçen herkese teşekkür eden Eşbaşkan Alaca, seçim kampanyası döneminde dile getirdikleri ‘değişim, dönüşüm’ iddiası yeniledi.

Kars’ı halka birlikte yöneteceklerini vurgulayan Alaca, “Seçimleri geride bıraktık bir hafta oldu. Bugün itibariyle mazbatamızı aldık. İki ay boyunca Kars’ın zor iklim şartlarında seçim çalışması yürüttük. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Biz Kars’ta değişim ve dönüşüm iddiasıyla yola çıktık, Kars halkında teveccühünü partimizden yana kullandı. Seçimi halkımızla beraber kazandık bundan sonraki süreçte de beraber yöneteceğiz. Kars’ın sorunlarına çözüm bulacağız, hepimize yakışır bir Kars inşa edeceğiz” dedi.

Seçim tartışmalarının geride kaldığını ifade eden Bilgen, “Kars’taki bu huzurun, bu güvenin seçimden sonra da devam etmesi gerekir. Hepimizi rahatsız eden kimi gelişmeler bizleri kaygılandırmaktadır. Bu sürecin artık normale dönmesi, seçim döneminde yürütülen bütün tartışmaların seçim döneminde kalması, bundan sonra partiler arası polemikle değil şehre nasıl hizmet ederiz yaklaşımıyla hepimiz hareket etmesi gerekiyor. Bütün partilerin bu sorumluluk içinde hareket etmesi gerekiyor” dedi.

AYHAN BİLGEN’İN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

Hem seçim kampanyası boyunca hem de sayım günü ve sonrasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Siyasi partilerin tüm adaylarına, çalışanlarına, seçim kurulu görevlilerine, şehirde huzur içinde seçimin gerçekleşmesini sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.  

Kars’taki bu huzurun, bu güvenin seçimden sonra da devam etmesi gerekir. Hepimizi rahatsız eden kimi gelişmeler bizleri kaygılandırmaktadır. Bu sürecin artık normale dönmesi seçim döneminde yürütülen bütün tartışmaların seçim döneminde kalması, bundan sonra partiler arası polemikle değil şehre nasıl hizmet ederiz yaklaşımıyla hepimiz hareket etmesi gerekiyor. Bütün partilerin bu sorumluluk içinde hareket etmesi gerekiyor.

Resmi sonuçların resmi gazetede ve YSK’nın sitesinde yayınlanmasının ardından yasal takvim içerisinde ilk meclis toplantımızı yapacağız, görev dağılımı gerçekleştireceğiz. Belediye Meclisi’nde temsil edilen bütün partilerle iş biriliği içerisinde sadece Kars’ın çıkarlarını düşünerek sadece şehrin acil ihtiyaçlarını düşünerek hareket edeceğimizi özellikle belirtmek isterim. Şüphesiz seçimlerde bir yarış olur. Biz başından beri seçimi ‘Kars kazandı’ dedik. 

Şimdiye kadar siyasi parti adına yaptığımız bütün çalışmalar parti çalışanları ve parti yöneticileri tarafından yönetilecektir. Biz artık Kars Belediyesi’ni yöneteceğiz. Çalışma arkadaşlarımız hangi partiden seçilmiş olurlarsa olsunlar onlarla birlikte çalışmamızı yöneteceğiz.

Özellikle Kars Valiliği’nin aldığı karar nedeniyle kitlesel bir kutlama imkanı yok. Bir provokasyona bir gerilime fırsat vermeyi asla hiç kimse aklından geçirmemelidir. Kimsenin bu şehrin huzurunu bozmaya hakkı yok. Elbette nezaket içerisinde kutlamaları bazen burada bazen partide kabul edeceğiz. Sizden ricamız özellikle mesai saatleri içerinde burada avil odaklanmamız gereken işler var onlara odaklanmamız gerekiyor. Belki mesai dışında  hafta sonları tebrikleri kabul edeceğiz.

Özel talebimizdir çiçek çikolata ya da başka hediyeler almak istemiyoruz. Herkesin iyi niyetini değerli buluyoruz paylaşıyoruz. İyi niyet duygularını paylaşmak istediklerini anlıyoruz. Şehrin acil ihtiyaçları için destek olmak dayanışma içinde olmak için birim müdürleri ve meclis üyeleri ile görüşeceğiz. Muhasebe sistemine uygun bir biçimde destek dayanışma için kim katkı sunmak isterse belediyenin resmi süreci başlayana kadar harcamalarında kullanmak ekseninde tutmak istiyoruz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220165