Ayşen Arda kimdir?

Ayşen Arda kimdir?

Kars’ın Selim İlçesi’nden AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı olan Ayşen Arda’yı tanıyalım.

Ayşen Arda kimdir?


Ayşen Arda kimdir?

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Selim İlçesi’nden AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı olan Ayşen Arda’yı tanıyalım.

Toprağı Sultanları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı görevini de yürüten, köylü kadınların “Ayşen Teyze”si Ayşen Arda Kimdir?

1955 Yılında Bakırköy’de dünyaya geldi. Gençlik yıllarımda aktif siyaset ile kadınlarımız için birçok alanda görev aldı. Kadınlara ilk seçme ve seçilme hakkı verilen vatan topraklarında kadın olmanın haklı gururunu yaşarken yaşamımın her döneminde sorumluluk bilimci ile başta Ülkemiz ve Kadınlarımız ve geleceğimiz olan çocuklarımız için üzerine düşen her görevi layığıyla yerine getirdi.

Bu sorumluluk bilinci ile yılların deneyim ve birikimini daha fazla kişi ile paylaşarak Ülkesine gönüllü olarak hizmet etmeyi hedef edinerek 2009 senesinden itibaren Kars İli Selim ilçesinde ikamet etmeye başladı.

Geçen 10 sene içerisinde yaşadığı Selim İlçesinde ve Kars genelinde özellikle Kırsal yaşantının, bulunduğumuz coğrafi ve iklim zorluklarına karşın  bölgemiz kadınlarının ne kadar güçlü, aile ekonomisine ve üretime katkıda bulunduklarını bizzat yaşayan bir kadın olarak kırsalda kadınların sosyo ekonomik olarak daha da güçlenmelerine destek  olmak ve bu gelişim sayesinde ailelerine ve gelecek nesillere örnek olmaları için bölgenin geçim kaynaklarından başta çiftçilik faaliyetleri olmak üzere üretimde yetkinlikleri olan alanların daha  geliştirilmesi  amacı ile 2017 senesinde Toprağın Sultanları Kooperatifini kurdu .

Kooperatif öncelikle, kadınlarımızın eğitimlerine destek olarak sosyo-ekonomik gelişime katkı sağlamayı hedeflemekte. Bu amaçla Selim ilçesinde birçok farklı mesleki faaliyet ve eğitim kursları açarak ilçe halkının aktif katılımını sağlamakta. Halen Kooperatif Başkanlığı görevini sürdürmekte.

AYŞEN ARDA NEDEN KARS İL GENEL MECLİS ADAY ADAYI OLDU?

Toplumsal kalkınmanın, birlik ve beraberliğin günümüzde sivil toplum çalışmaları ile mümkün olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da ciddi çalışmalarım oldu.

Tüm bu çalışmalarım ve bilgi beceri birikimlerimi  21. Yüzyılın Türkiye´nin yüzyılı olması hedefine katkı sunmak, kırsal alanda refahın arttırılması, hızlı göçün önüne geçilmesi için kadınların her alanda başarılı oldukları gibi siyasette de başarılı olacaklarını biliyor ve Kırsalda yaşayan bir Kadın olarak bölge halkıma hizmet etmek, hep birlikte sorunlarımıza ortak çözüm üretebilmek, hemcinslerime örnek olmak için Kars İli Selim İlçesi Ak Parti İl Genel Meclis Aday adaylığına başvuruda bulunarak göreve talip oldum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Bu Haberin Manşeti :

Ayşen Arda kimdir?
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Ayşen Arda kimdir haberleri  ayşen arda haberleri  ayşen teyze haberleri  toprağın sultanları haberleri  kadın haberleri   

Ayşen Arda kimdir?

DMCA.com Protection Status

Ayşen Arda kimdir?

  Yukleme: 0.271940