KAFKASYA Düzenleme Tarihi : 20 Kasım 2020 00:38 Haber Girişi : 20 Kasım 2020 00:39

“Azerbaycan'a gelecek Türk askerleri barış için şartlar yaratacak"

“Azerbaycan'a gelecek Türk askerleri barış için şartlar yaratacak" KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

“Azerbaycan'a gelecek Türk askerleri barış için şartlar yaratacak"

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

"Savaşın ilk gününden itibaren kardeş Türk devleti yanımızda oldu ve bize destek oldu. Devletimiz ve halkımız bu desteği takdir ediyor. "

Açıklama, Yeni Azerbaycan Partisi'nin Nizami bölge şubesi başkan yardımcısı ve “Türk Dünyası Büyükleri” gazetesinin genel yayın yönetmeni Ramin Ahmadov'dan geldi. Ahmadov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan'a asker gönderme yasasını imzalaması hakkında yorum yaptı. Ahmadov, Türkiye'nin Azerbaycan'a desteğinin, siyasi ve manevi desteğinin ve bölgeye askeri güç göndermesinin devletimize yönelik herhangi bir tehdidi etkisiz hale getirmesi açısından çok önemli olduğunu kaydetti. Ahmadov, “Aynı zamanda Türk askerlerinin Azerbaycan'a gelişi barış için koşullar yaratacaktır. Bu da bölgede barışa neden olacaktır. Özellikle Ermenistan'ın saldırgan politikasının önlenmesinde doğrudan etkisi olacaktır.” dedi.

(BA-BA-S)  AZERBAYCAN (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.