• 20 Haziran 2019 Perşembe

Azerbaycan Anısına Ücretsiz Kitap Dağıttı

"Azerbaycan Anısına Ücretsiz Kitap Dağıttı"

TADDEF AZERBAYCAN’IN 100. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ANISINA ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTI

Azerbaycan Anısına Ücretsiz Kitap Dağıttı

KAFKAS HABER AJANSI

TADDEF AZERBAYCAN’IN 100. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ANISINA ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTI

TADDEF (Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu) Genel başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Azerbaycan devletinin 100. Kuruluş  anısına  bin adet ücretsiz kaynak ders kitabı dağıttı.

Kitap dağıtımında konuşan TADDEF (Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu) Genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal,”Dünyada ilk Türk cumhuriyeti 1918 yılında Azerbaycan’da kuruldu 2 yıllık ömrü oldu ardından Sovyetler işgal etti. Bugün Azerbaycan bağımsız ve 100. Yılını kutluyor. Bizde dernek olarak böyle bir kitap dağıtmaya karar verdik. Çocuklarımız yaz tatilinde okurlar.Azerbaycan devletine nice bağımsız yıllar diliyorum “dedi.

Kitap alan öğrenciler de ”Ünsal kırtasiyeye ve  TADDEF (Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu) Genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal’ateşekkür ederiz. Yaz tatilinde bu kitaplara çalışacağız.”dediler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.223307