• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Bahçeşehir’de kodlama dersleri

"Bahçeşehir’de kodlama dersleri"

BAHÇEŞEHİR OKULLARINDA 5 YAŞTAN İTİBAREN VERİLEN KODLAMA DERSLERİ, TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Bahçeşehir’de kodlama dersleri

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

BAHÇEŞEHİR OKULLARINDA 5 YAŞTAN İTİBAREN VERİLEN KODLAMA DERSLERİ, TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Okullarında hayata geçirilen ve 5 yaş grubundan itibaren uygulanmaya başlayan Kodlama,  çocuklarımızın bilişimsel ve algoritmik düşünme becerileri geliştirmelerini, bilgi ve iletişim teknolojilerinin aktif birer kullanıcısı olmalarını, bilişimsel araçların yazarı olmalarını, fikir üretebilen ve fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen, üretken bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen bir uygulamadır.

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü Robotik Kodlama Kulübünün gerçekleştirmiş olduğu Lego Minstorm Ev3 robot yazılımı  ile öğrenciler hayal güçlerini kullanarak kendi robotlarını tasarladılar. Basit makinalar ve renk sensörü kullanarak Renk Seçen Robot, dokunma sensörü kullanarak Puppy Köpek Robot, çarkları ve dokunma sensörü kullanarak Merdiven Çıkan Robot,  medium ve large motor kullanıp gerekli sensörlerle Fil Robot geliştirdiler. Erken çocukluk döneminde başlayan kodlama eğitimiyle, üreten nesillere geleceğin kapıları açılıyor.

Yakın gelecekte her türlü üretimin temelini yazılımın oluşturacağı öngörülürken, yazılım dili olan kodlamanın öğretimi de eğitimin en önemli unsurlarından biri olarak öne çıkıyor. Bahçeşehir Okullarında okul öncesi eğitim programları içinde yer alan Kodlama ve Robotik dersleriyle, öğrenciler 5 yaşından itibaren kodlama diliyle tanışıyor. Yaş gruplarına göre düzenlenen Kodlama ve Robotik dersleri, erken çocuklukta kodlama diliyle tanışan çocuklara gelecekte yazılım üretme konusunda yaşıtlarının önüne geçme olanağı sunuyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230728