• 22 Ağustos 2019 Perşembe

Bakan Bekir Pakdemirli: Türk Milleti’nin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir

"Bakan Bekir Pakdemirli: Türk Milleti’nin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir"

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin son dönemde sürekli istikrarsızlaşktırılmaya çalışıldığını söyledi. Pakdemirli, "2023 hedeflerinden geri kalma uğruna Türk Milletinin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir" dedi.

Bakan Bekir Pakdemirli: Türk Milleti’nin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin son dönemde sürekli istikrarsızlaşktırılmaya çalışıldığını söyledi. Pakdemirli, "2023 hedeflerinden geri kalma uğruna Türk Milletinin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sektör toplantısına katılmak üzere geldiği Kars’ta Cumhur ittifakının adayı Çetin Nazik’in seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti. AK Parti Milletvekili Yunus Kılıç, İl Başkanı Adem Çalkın ile seçim koordinasyon merkezine giden Bakan Pakdemirli’yi MHP’li Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik ve MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel karşıladı. Karslı halk ozanları Ensar Şahbazoğlu ve Bilel Ersar’ın Cumhur ittifakı konulu deyişini dinleyen Bakan Pakdemirli, konuşmasına İstiklal Marşı’nın kabülünün 98’inci yıldönümünü kutlayarak başladı. İstiklal Marşı’nın çok farklı etnik grupta olan insanları biraraya getiren harç olduğunu belirten Bakan Pakdemirli, "İstiklal Marşımız ne diyor; ‘Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli / Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli. İstanbul’da buna saygısızlık yapanlara Kars cevap verecek mi? 31 Mart’ta bunun cevabını Kars verecek mi? Bu milmletin 4 temel değeri var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bu asgari şartlar olduğu sürece biz birlikte ve beraber oluruz. Bugün siyasi partilerimizin büyük çoğunluğu bu asgari müşterekte bulaşamadı. Bunda buluşan iki lider var biri asrın lideri Recep Tayyip Erdoğan, diğeri de çok kıymetli MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli" dedi.

Türkiye’nin son dönemde sürekli istikrarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirten Bakan Pakdemirli, konuşmasında şunları söyledi:

"Metin Tokeri geçmişte İsmet İnönü’ye sormuş; Lozan nedir? İnönü, Lozan zaferdir dememiş, ‘Bu millete verilen yüz yıllık mühlettir. 2023’te yüz yıl oluyor. Türkiye’yi istikrarsızlaştırma uğruna, 2023 hedeflerinden geri kalma uğruna Türk Milletinin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. AK Parti’nin kapatılma davasını hatırlayalım. 28 Şubat’ı, Gezi olaylarını hatırlayalım. 4-5 ağaç kesildi diye veryansın ettiler. Benimde başında olduğum Tarım ve Orman Bakanlğı, 4,5 milyar fidanı toprakla buluşturmuş, ağaç için her için her şeyi yapmış hükümete sırf ağaç için gezi olayları çıkardılar. Son 17-25 yargı darbesi. Peki darbeyi unuttuk mu? Hayır unutmadık. Bu farkındalığı milletin hepsine yaymamız lazım. Millet bu işe uyansa inanın burda fark gözetmeksizin yüzde 100 Cumhur ittifakının arkasında olur. Bu millet çok zorluklar gördü ama bir somun ekmeği 10 kişi bölüştüler asla esaretin, bayrağın başka bir bayrak taragından gölgelenmesini kabul etmediler. Bizim de yapacağımız bu."

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle istikrarlı bir yönetime geçildiğini hatırlatan Pakdemirli, "Bundan sonra türkiyeyi daha aydınlık günler bekliyor. Milletten bir vize aldık, bu vizenin adı ne? 2023 yılına kadar, Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeyi yönetsin diye. Şimdi bu seçimlerde oy miktarında bir miktar az alınacak olursa ister istemez bu muhalefet çıkacak ve diyecek ki arkadaş başımızda boza pişirecekler diyecekler ki ‘haydi bakalım seçime, haydi bakalım seçime’ Türkiye’nin seçime ihtiyacı yok. Çok istikrarlı bir dönem dediğimiz son 16 yıllık dönemde bile 13 kez seçime gitmek zorunda bırakıldı. Bu bırakılmanın ana sebebi Türkiye hedeflerinden geri kalsın, hedeflerinden geri kalsın. Dertli bir coğrafyada olduğumuzu unutmayacağız. Üstümüze yüklediği sorumlulukları unutmayacağız" diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232353