Bakan Kasapoğlu, Kars Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu ziyaret etti

"Bakan Kasapoğlu, Kars Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu ziyaret etti"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sarıkamış Harekatı'nın 104. Yılı anma yılı etkinlikleri kapsamında geldiği Kars'ta, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nu ziyaret ederek çocuklarla buluştu.

Bakan Kasapoğlu, Kars Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu ziyaret etti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sarıkamış Harekatı'nın 104. Yılı anma yılı etkinlikleri kapsamında geldiği Kars'ta, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nu ziyaret ederek çocuklarla buluştu.

Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Kars Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun sunduğu imkanları Ankara’dan gelen ulusal basın temsilcilerine de göstererek “Bakım gördünüz mü, buralarda güzel şeyler oluyor” dedi.

Bakan Kasapoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Türkiye genelinde hızla devam ettiğini belirterek, çocuklar başta olmak üzere 7'den 70'e herkese yüzme öğreteceklerini ifade etti.

Bakan Kasapoğlu daha sonra, çocuklara hatıra fotoğrafları çektirdi, havuzda yüzen çocuklarla sohbet edip memnuniyetlerini dinledi. Çocukların ailelerini de dinleyen Bakan Kasapoğlu, “spor alanında ne gerekiyorsa yapılıyor ve yapılmaya devam edilecek” dedi.

Bakanın ziyaretine; Ulaştırma eski Bakanı Milletvekili Ahmet Arslan, Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Kars Valisi Türker Öksüz, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı Av. Ensar Erdoğdu da eşlik etti.

TESİS HAKKINDA

Kars merkezde 2015 yılında yapımına başlanan ve 500 bin metre kare alan üzerine inşa edilen Gençlik ve Spor il Müdürlüğü bünyesindeki tesis, 2017’nin ilk çeyreğinde hizmete açıldı. Yüzme havuzu ve eğitiminde şehrin büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan tesis, Kars’ın ilk ve tek kapalı Yüzme Havuzu kompleksi oldu. Kars Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu içerisinde yarışmalara yönelik tribün, soyunma odaları, duş odaları, idari ofisler, fitnees salonu, bilardo salonları, masa tenisi salonu, masaj salonu ve kafeterya gibi alanlar bulunmakta. Havuz, yüzme bilmeyen bay, bayan ve çocuklar ile yüzme sporu yapmak isteyen her yaştaki kişilere hizmet vermektedir. Bu amaçla havuzda bay, bayan yüzme hocaları ve can kurtaran görev yapmaktadır. Havuz, ısıtma sistemi sayesinde yaz-kış yüzme sporu meraklılarına hizmet verebilmektedir.

Kars Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Ölçüleri:

Boy: 25 metre

En: 12,5 metre

Derinlik: 1,8 metre

Su Sıcaklığı: 26-28 derece

Çırpınma Havuzu Ölçüleri:

Boy: 12,5 metre

En: 3,2 metre

Derinlik: 0,4~1 metre

Su Sıcaklığı: 26-28 derece

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.247288