• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Bakan Kurum’dan Kars’ta Ezana Saygı

"Bakan Kurum’dan Kars’ta Ezana Saygı"

Bakanlığına bağlı kurum amirleriyle toplantı için Kars’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhur İttifakı Seçim koordinasyon Merkezi’nde konuşma yaptığı sırada ezan okununca konuşmasını kesip ezanı bitene kadar pür dikkat dinleyip dua etti.

Bakan Kurum’dan Kars’ta Ezana Saygı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Bakanlığına bağlı kurum amirleriyle toplantı için Kars’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhur İttifakı Seçim koordinasyon Merkezi’nde konuşma yaptığı sırada ezan okununca konuşmasını kesip ezanı bitene kadar pür dikkat dinleyip dua etti. Bakan Kurum ezanın ardından devam ettiği konuşmasında Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin nazik’in yanında olduklarını ve 31 Mart’ta seçimlerden zaferle çıkacaklarına inandıklarını söyledi.

Kars Harakani Havalimanında Vali Türker Öksüz, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, kurum müdürleri ve partililer tarafından karşılanan Bakan Kurum, AK Parti'nin Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ettikten sonra Cumhur İttifakı SKM’ne geçti.

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik tarafından karşılanan ve kendisine çiçek takdiminde bulunulan Bakan Kurum, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz,. Bu vatan uğruna, bu bayrak uğruna, bu ezan uğruna ölen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ve onlara Kars’tan, şehitler diyarı, mertler diyarı Kars’tan, Sarıkamış’tan 2023 Türkiyesi için gecemizi gündüzümüze katmak suretiyle çalışacağımı ve vatandaşlarımıza hizmet etmek için o aşkla çalışacağımızı, gönüllere dokunmak suretiyle çalışacağımızı da buradan, Kars’tan ifade etmek isterim.” dedi.

AK Parti iktidarları döneminde Kars'a 11 milyar liralık yatırım yapıldığını, 2 milyon lira yatırımın da bakanlık olarak yaptıklarını belirten Kurum, Türkiye'deki 81 ile millet bahçesi projesi uygulayacaklarını bu projeyi Kars’ta da hayata geçireceklerini müjdeledi. Bakan Kurum, “İnşallah bundan sonraki süreçte de Cumhur İttifakımızın adayı Çetin Nazik başkanımıza da destek vermek suretiyle hem şehirdeki o yatırımlarımızı hem de ilçelerimizdeki o yatırımlarımızı artıracağız. Bu manada biz Kars’ımızın yanındayız, Çetin Nazik başkanımızın yanındayız.” diye konuştu.

Bu sırada öğlen ezanı okunmaya başladı. Ezanın başlamasıyla birlikte konuşmasını kesen ve ezan bitene kadar kıpırdamayan Bakan Kurum, ezan boyunca da dua etti. Ezanın tamamlanmasının ardından konuşmasına kaldığı yerden devam eden Bakan Kurum, “Bugün ‘Türkistan’dan Şam’a kimin ayağına diken batsa benim ciğerime saplanır’ diyen Seyit Ebu-l Hasan Harakani’nin memleketindeyiz. İşte biz diyoruz ki 31 Mart gönül belediyeciliği seçimi. Bu ifade gönül belediyeciliğini en iyi tarif eden ifadedir. Ecdadımız bire tarif etmiştir. Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Türk’ü ayırma. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun onların gönlüne dokun, onların kalbine gir ve onlara hizmet et. İşte bizde o hizmet etme aşkıyla inşallah sizlere hizmet edeceğiz ve o şehirlerdeki yaşam kalitesini yükseltmek marka şehirler yapmak adına da bu projeleri geliştirmek istiyoruz. Kars, bu noktada bu bölgede bizim en önemli potansiyelimiz. Kars, yüreğimizde ayrı bir yeri olan şehrimiz. Çünkü baktığınızda ilk şeref madalyası Kars şehrine verilmiştir. Kars o yüzden istiklal demektir, bağımsızlık demektir. Bizde şehitlerimizin bize bıraktığı bu emanetleri en iyi şekilde inşallah gelecek nesillere aktaracağız. O bekleyen potansiyelini ortaya çıkartmak suretiyle, sokak sağlıklaştırmasını yapmak kentsel dönüşümü şehir merkezinde o tarihi eserleri kurtarmak suretiyle yapmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bakan Kurum, Cumhur İttifakı birlikteliğinde güven, karşılıklı sevgi ve saygı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“İnşallah 31 Mart akşamı da bu güven sandıkta o illet ittifakına, zillet ittifakına gereken cevabı verecektir. Bundan bizim hiçbir şüphemiz yoktur. Bu ittifakın içinde diyorlar ki ‘martın sonunda bahar gelecek’. O baharı değerli kardeşlerim bizim ilçelerimiz, şehirlerimiz Cumhuriyet Halk Partisi döneminde, onların belediyecilik döneminde hiç gördü mü ki bu baharda görsün. Hiçbir zaman görmedi.” dedi.

Bakan Kurum daha sonra Valiliğe geçerek ilgili kurum müdürleriyle toplantı yaptı ve ardından da toplantı da Kars için alınan kararları açıkladı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.213393