• 19 Haziran 2019 Çarşamba

Bakkallar Odası ekmeğin peşini bırakmadı

"Bakkallar Odası ekmeğin peşini bırakmadı"

Kars Bakkallar Odası Başkanı Murat Bakırhan, Pazar günleri sıcak ekmek çıkarılmasıyla ilgili verdiği uzun süreli mücadelesini kazandı.

Bakkallar Odası ekmeğin peşini bırakmadı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

SICAK EKMEKTE BEKLENEN KARAR GELDİ

Kars Bakkallar Odası Başkanı Murat Bakırhan, Pazar günleri sıcak ekmek çıkarılmasıyla ilgili verdiği uzun süreli mücadelesini kazandı.

Kars’ta uzun zamandır Pazar günleri sıcak ekmek çıkarılmıyordu. Fırıncı ustalarının istirahat etme talepleri doğrultusundan alınan bu karar vatandaşların her geçen gün isyanını artırdı. Konu defalarca medyada ve ilgili kurumlarda dile getirildi. Sosyal medyadan da çağrılarını artıran vatandaşlar ile bakkal ve marketlerde Bakkallar Odası Başkanı Murat Bakırhan’a sıcak ekmek taleplerini ilettiler.

KARS VALİSİ DE BAYAT EKMEĞİ YA “DUR” DEDİ

Murat Bakırhan da göreve geldiği ilk gün açıklama yaparak esnafın sıcak ekmek sesine kulak verilmesini istemişti. Her bakkal ve market ziyaretinde benzer şikayetleri dinleyen Bakırhan son olarak geçtiğimiz günlerde Vali Türker Öksüz ile görüşerek durumu arz etti. “Konuyla ilgileneceğim” diyen Vali Öksüz, sözünde durdu ve sıcak ekmek sorununu masaya yatırarak çözüme kavuşturdu.

BAKIRHAN’DAN TEŞEKKÜR

Murat Bakırhan, Vali Türker Öksüz’e, Fırıncılar Odası Başkanı Subutay Kılıç’a ve tüm fırıncı esnafına bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217073