• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Bakü-Kars A.Ş. ile Vagonlar Dolacak

"Bakü-Kars A.Ş. ile Vagonlar Dolacak"

İki devlet tek millet olan Azerbaycanlı sivil toplum örgütleri Kars’ı ziyaret ederek ticaretin gelişmesi için incelemelerde bulundu.

Bakü-Kars A.Ş. ile Vagonlar Dolacak

KAFKAS HABER AJANSI

İki devlet tek millet olan Azerbaycanlı sivil toplum örgütleri Kars’ı ziyaret ederek ticaretin gelişmesi için incelemelerde bulundu.

Heyet Haydar Aliyev anıtına sonra da Atatürk anıtına karanfil bıraktı. Muharip gaziler ve şehitler derneğinde yapılan sempozyumda ‘İki Devlet Tek Millet’ vurgusunun içini dolduracak konular ele alındı.

Başta vizesiz giriş çıkışlar olmak üzere ticaret alanında gelişmelerin hızlanması gerektiği belirtildi.

Ermenistan’ın hayallerinin sadece Karabağ olmadığı, nihai hedefinin Türkiye olduğunu belirten heyet; birlik ve beraberliğin yolunun ticaret olduğunu, ticaretin kesişme noktasının Kars olduğunu açıkladılar.

Kars’ın BTK tren yolunun 18 Mart’ta yolcu taşımaya başlamasıyla birlikte Azerbaycan ve Kars arasında ticaretin geliştirilerek bölgenin kalkınacağının müjdesi verildi.

İlerleyen günlerde işadamlarının karşılıklı ziyaretleri ile güçlü bir ekonomik işbirliğinin oluşturulmasının önemi vurgulandı.

Heyet Ulu Camii yanındaki Ermenilerin zulmünü temsil eden anıtı ziyaret ettikten sonra Kars’tan ayrıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217733