• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Başkan Alibeyoğlu’ndan Sağduyu Çağrısı

"Başkan Alibeyoğlu’ndan Sağduyu Çağrısı"

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik oyunlara gelinmemesi çağrısında bulundu. “Dönem Ekonomik milli mücadele dönemidir!” diyen Alibeyoğlu herkese sağduyu çağrısında bulundu.

Başkan Alibeyoğlu’ndan Sağduyu Çağrısı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik oyunlara gelinmemesi çağrısında bulundu. “Dönem Ekonomik milli mücadele dönemidir!” diyen Alibeyoğlu herkese sağduyu çağrısında bulundu.

Alibeyoğlu’nun açıklaması şöyle:

Son zamanlardaki döviz ve altının büyük tırmanışına karşı, vatandaşlarımızı ve tacirlerimizi, Türkiye ekonomisinin yanında yer almaya davet ediyorum. Özellikle doların, ABD’nin küresel çıkarları için ve birçok ülkeyi felakete sürükleme pahasına bir dış politika aracı olarak kullanıldığını hatırlatmak isterim. Vatandaşlarımızı bireysel ve kısa vadeli menfaatlerini bir kenara bırakarak, durumdan istifade etmeyip döviz, altın ve mal stoklamaktan vazgeçerek ülke ekonomisini daha zora sokmamaya davet ediyorum. Çünkü; gün siyaset, parti veya eleştirme günü değil; gün memleket ve ayakta kalma günüdür.

Ülkenin temel sorunları bu ülkede yaşayan tüm vatandaşların da temel sorunlarıdır. Unutmamalıyız ki bu geminin içerisinde hepimiz varız. Bu ülke batar ise hepimiz batarız.  Gemiyi batırmak isteyenlerden ve gemi dışı koşullardan şikâyet etmenin hiçbir derde deva olmadığını hepimiz görmeliyiz. Hepimiz elbirliğiyle geminin batmamasını sağlamak için en rasyonel, en akılcı, sonuç alıcı önlemlerin alınmasına katkı sunmalıyız.

 Kimse bizlere dolardan veya Euro’dan 3-5 kazandık diye ödül vermeyecektir. Kazancımıza karşın aynı oranda alım gücünde kaybolmalar meydana gelecektir. Sadece cebimize gireceğini düşündüğümüz paranın oysa ki ülkenin ekonomisine derin yaralar açacağını, binlerce işletmenin bu kurdan etkileneceğini, hatta binlerce kişinin işsiz kalmasına yol açacağını unutmayalım. Meselenin özünün, bizim cebimize girecek miktara değil de fotoğrafın tamamına bakmak olduğunu düşünmekteyim. Bugün döviz veya mal stok yaparak kazanacağımızı düşündüğümüz tutarların, ülkemize verdiği zararları iyi düşünüp, devletimizin yanında olup, imkanlarımızı devletimizin menfaatlerine göre kullanmamız gerektiğini unutmamalıyız. Gelin döviz, altın mal stoklamaktan vazgeçip duyarlı davranarak ülkemiz için el ele verelim.

ABD’nin diğer ülkelere baskı aracı olarak kullandığı doların, uluslararası piyasalardaki egemenliğine ülkemizde son vererek yolumuza devam etmeliğiz.

Dönem Ekonomik milli mücadele dönemidir!

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220276