• 17 Haziran 2019 Pazartesi

Başkan Alibeyoğlu’ndan Sektör Toplantısı

"Başkan Alibeyoğlu’ndan Sektör Toplantısı"

BAŞKAN ERTUĞRUL ALİBEYOĞLU CAFE-RESTORAN-LOKANTA İŞLETMECİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

Başkan Alibeyoğlu’ndan Sektör Toplantısı

KAFKAS HABER AJANSI

BAŞKAN ERTUĞRUL ALİBEYOĞLU CAFE-RESTORAN-LOKANTA İŞLETMECİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Organizatörlüğü ile Cafe-Restoran ve Lokanta Sektörleri Sorunları ve Çözüm Önerileri toplantısı yapıldı.

Toplantıya ilimizde faaliyetlerini sürdüren sektör temsilcileri ile Kars Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri katıldı.

Toplantı öncesinde Başkan Ertuğrul ALİBEYOĞLU katılımcılara yönelik açılış konuşması yaptı.

Yaptığı konuşmada Başkan ALİBEYOĞLU;

 “Kars ekonomisine ışık tutan ve en önemli saha çalışmalarımızdan biri olan ‘Sektör Sorunları ve Çözüm Önerileri’ toplantılarımızdan “Cafe-Restoran-Lokanta Sektörü Sorunlar ve Çözüm Önerileri” toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.

Bildiğiniz üzere ilimizde hâlihazırda ekonomik bir durgunluk söz konusudur. Kış sezonunun yavaş yavaş kendisini hissettirmesi ve buna bağlı olarak birçok sektörde işlerin yavaşlaması, ilimiz ekonomisinde durgunluk yaşanmasına neden olmuştur. Ancak; kış sezonunun yaklaşmasına bağlı olarak Kış Turizmi sezonunun açılacak olması, ekonomik olarak bizleri umutlandırmaktadır. Kış sezonunun başlaması ile birlikte, piyasalardaki durgunluğun ortadan kalkacağı inancındayız.

Öncelikle katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Yapmış olduğumuz toplantımızı önemsemeniz ve toplantımıza iştirak ederek çalışmalarımıza katkı sunmanız bizleri onurlandırmıştır. Yapmış olduğumuz bugün ki toplantımız, sektörlere yönelik olarak üçüncü toplantımızdır. Ancak; kış sezonunun açılmasına bağlı olarak değerlendirdiğimizde, en önemli toplantılarımızdan birisidir. Gönül isterdi ki ilimizde faaliyetlerini yürüten Cafe-Restoran ve Lokanta işletmelerinin tamamı toplantımıza katılsın ve çalışmalarımıza katkı sunsun. Ancak bazı işletmelerimiz, davet etmemize rağmen iştirak etmemişlerdir. Buradan sebepsiz olarak toplantımıza katılmayan firmalarımıza sitemlerimi iletiyorum ve toplantımıza katılım sağlamamalarını kınadığımı belirtmek istiyorum. Bu toplantıların ilimiz için son derece önemli olduğuna ve tüm firmamızın katkıları ile ilimizi hak ettiği yerlere taşıyacağımıza inancımız tamdır.

2017-2018 kış sezonunda yaşanan yoğun turist akını, ilimizin var olan potansiyelini gün yüzüne çıkarmış ve ilimizin, yıllardır haketmesine rağmen bulamadığı değeri kazanmasını sağlamıştır. Yaşanan turist akınında Cafe-Restoran ve Lokanta sektörünün önemi yadsınamaz. Bu sektör ile gelen turistin ilimize bakış açısı değişmekte ve önyargıları kırmaktadır. Bundan dolayı biz bu sektörü çok önemsiyoruz. Diğer bir konu ise önceki sezonda hem sektörün yaşamış olduğu sorunlar hem de sektörden faydalanıcıların yaşamış oldukları sorunlar gelecek sezonları etkileyeceğinden Kars Ticaret ve Sanayi Odası olarak Cafe-Restoran ve Lokanta sektörüne özel olarak eğilmek istiyoruz. Birazdan sizleri dinleyeceğiz ve sizlere taleplerimizi ileteceğiz. Umarız ki toplantımız ilimiz için hayırlara vesile olur.” İfadelerine yer verdir.

Başkan Alibeyoğlu’nun konuşmalarının ardında sektör temsilcileri birer birer söz alarak sektörde yaşamış oldukları sıkıntıları dile getirdi. Sektör temsilcilerinin konuşmaları, her detayına kadar rapor haline getirilmek üzer not edildi. Kars Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu tarz toplantılar yaparak il sorunlarına eğilim göstermesi, katılımcılar tarafından takdirler karşılandı. Katılımcılar sorunlarının kimseler tarafından bilinmediğini, bilinse dahi çözüme yönelik hiçbir kişi veya kurumun çaba göstermediğini, aksine önlerine set çekildiğini ifade etti. Kendilerini ifade edebilecekleri bir platform yaratılmasından dolayı Başkan Alibeyoğlu’na teşekkürlerini ileten sektör temsilcileri, 2018-2019 kış sezonuna hazır olduklarını ve etik kurallar içerisinde sezonu omuzlayacaklarının sözünü verdi.

Toplantının kapanış konuşması Başkan Ertuğrul ALİBEYOĞLU tarafından yapıldı ve;

“İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte de ortak aklın gücüyle çok daha önemli çalışmalara birlikte imza atacağız. Bu duygu ve düşüncelerle sektör toplantımızın bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.” Sözleri ile toplantı son buldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.216511