Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı

Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı

Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı KAFKAS HABER AJANSI Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihin yetiştirdiği ender değerlerden bir tanesi olduğunun altını çizen Başkan Karaçanta, “Bin yıllık Büyük Türk Devletinin devamlılığı ve bir milletin varoluş destanı olan Milli Mücadelenin Lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnet, rahmet ve şükranla anıyorum" dedi. Karaçanta mesajda, şu ifadelere yer verdi: "Türk milletinin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde yaktığı kurtuluş meşalesini zaferle taçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, yepyeni bir devir açmıştır. Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği ve ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni anlamak ve değerlerini her koşulda korumak, O’nun düşünceyi benimseyerek yaşamak, Türkiye’yi daha güçlü yarınlara taşımaktır. Her 10 Kasım atmosferinin ruhumuzda oluşturduğu mateme rağmen, taşıdığı anlam bakımından 10 Kasımlar Atatürk’ün fikirlerinin en iyi şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmalıdır. Bizler ‘Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir’ sözü ile hedefimizi çizen Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bırakmış olduğu bu güçlü mirasın yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillerin de aynı şuur, inanç ve kararlılıkla bayrağı devralacaklarına ve ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacaklarına olan inancımız ve güvencimiz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutan, eşsiz devlet adamı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80’inci yıl dönümünde, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum." (BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı


Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

cMustafa Kemal Atatürk’ün tarihin yetiştirdiği ender değerlerden bir tanesi olduğunun altını çizen Başkan Karaçanta, “Bin yıllık Büyük Türk Devletinin devamlılığı ve bir milletin varoluş destanı olan Milli Mücadelenin Lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnet, rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

Karaçanta mesajda, şu ifadelere yer verdi:

"Türk milletinin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde yaktığı kurtuluş meşalesini zaferle taçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, yepyeni bir devir açmıştır. Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği ve ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni anlamak ve değerlerini her koşulda korumak, O’nun düşünceyi benimseyerek yaşamak, Türkiye’yi daha güçlü yarınlara taşımaktır. Her 10 Kasım atmosferinin ruhumuzda oluşturduğu mateme rağmen, taşıdığı anlam bakımından 10 Kasımlar Atatürk’ün fikirlerinin en iyi şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmalıdır. Bizler ‘Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir’ sözü ile hedefimizi çizen Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bırakmış olduğu bu güçlü mirasın yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillerin de aynı şuur, inanç ve kararlılıkla bayrağı devralacaklarına ve ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacaklarına olan inancımız ve güvencimiz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutan, eşsiz devlet adamı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80’inci yıl dönümünde, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum."

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Başkan Karaçanta haberleri  10 Kasım haberleri  mesaj haberleri  atatürk haberleri  kars haberleri   
<< Önceki Haber Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı Sonraki Haber >>

Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı

DMCA.com Protection Status

Başkan Karaçanta’nın 10 Kasım mesajı

  Yukleme: 0.214798