• 20 Haziran 2019 Perşembe

Başkan Karaçanta’nın Öğretmenler Günü Mesajı

"Başkan Karaçanta’nın Öğretmenler Günü Mesajı"

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Karaçanta’nın Öğretmenler Günü Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl kutlanan öğretmenler günü nedeniyle Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Karaçanta, özveri ve fedakârlık isteyen öğretmenliğin, kutsal bir meslek olduğunu ifade etti.

Öğretmenler Günü nedeni ile bir kutlama masajı yayınlayan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "Öğretmenler, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözleriyle öğretmenlere olan güvenini dile getirmiş, öğretmenleri onurlandırmıştır. En zor şartlarda bile, ülkenin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen tüm öğretmenlerin, öğretmenler günü kutlu olsun. Bu vesile ile aramızdan ayrılan öğretmenleri rahmetle anıyor, kıymetli öğretmenlerin öğretmenler gününü yürekten kutluyorum"

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217320