Batman’da Turizm Haftası

"Batman’da Turizm Haftası"

Batman Valisi Deniz, 42.Turizm Haftası Açılış Programına Katıldı

Batman’da Turizm Haftası

KAFKAS HABER AJANSI

Batman Valisi Deniz, 42.Turizm Haftası Açılış Programına Katıldı

Vali Ahmet Deniz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen  42.Turizm Haftası açılış programına katıldı.

Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz’in yanı sıra; Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Nihat Değirmenci kamu kurum yöneticileri ve öğreniciler katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet İhsan Aslanlı’nın Turizm Haftası programı çerçevesinde yürütecekleri etkinlikler hakkında bilgi vermesinin ardından, Genel Müdür Yardımcısı Nihat Değirmenci ve Vali Ahmet Deniz bir konuşma yaptılar.

Konuşmasında ülkelerin kalkınmasında turizm potansiyelinin önemli bir yeri olduğunu ifade eden Vali Deniz,  Türkiye’nin turist sayısı bakımında dünyanın önemli ülkelerinden bir tanesi olduğunu belirterek, "Ülkemiz kadim medeniyetlere ev sahipliğini yapmış bir coğrafyada bulunmaktadır. Bizim anlayışımızda insan ilk sırada, biz bütün kültür ve medeniyetlere sahip çıkıyoruz. Turizm toplumların birbirlerini tanımaları açısında önemli bir işleve sahiptir. Toplumlar birbirlerini tanıdıkça önyargıları kırılır ve ilişkiler gelişir" diye konuştu. 

Turizmin tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemiz için de önem arz ettiğini belirten Vali Deniz, ülkemiz tarih, kültür ve doğa güzellikleriyle dünyanın ender turizm cennetlerinden biri olduğunu vurgulayarak, Batman'ın tarihi ve doğa güzellikleri bakımından önemli bir turizm potansiyeline sahip, ilimizin turizm gelirlerinden yeterince faydalanması için her türlü çabayı gösterdiklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından program Türk Halk Müziği konseriyle son erdi.

 Vali Deniz, Turizm Haftası açılış programdan sonra Kültür Merkezi fuaye salonunda düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı 16. Devlet Fotoğraf Yarışması fotoğraf sergisini gezdi.

(BA-BA-S) BATMAN (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.337563