BÖLGE Haber Girişi : 18 Kasım 2019 19:35

Bedelli Askerlik Yapanlara İnat Oğlunu Askere Davul Zurna İle Gönderdi

Oğlunu askere göndermemek için uydurma rapor alanlara, bedelli askerlik yapanlara  nispet iş adamı Özcan Zorman, oğlu Alican’ı askere davul zurna ile gönderdi.
Bedelli Askerlik Yapanlara İnat Oğlunu Askere Davul Zurna İle Gönderdi

Bedelli Askerlik Yapanlara İnat Oğlunu Askere Davul Zurna İle Gönderdi

KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

Oğlunu askere göndermemek için uydurma rapor alanlara, bedelli askerlik yapanlara  nispet iş adamı Özcan Zorman, oğlu Alican’ı askere davul zurna ile gönderdi.

Özcan Zorman,” Bir baba olarak oğlumu  vatanı görevini yapması, için devletimizin sıcak kucağına bırakıyoruz. Biz devletimize güveniyoruz Biz her zaman devletimizin yanındayız. Bir baba olarak oğlunu askere gönderme gururunu bana yaşattığı için oğluma teşekkür ediyorum. Oğlum Üniversite mezunu bedelli askerlikten faydalanıyordu fakat bedelli gitmek istemedi.Biz tercih etmedik Bizim inandığımız bir şey var devlet borcu Vatan borcu,parayla yapılmayacak bir şey  vicdanen yapılması gereken bir görev  bütün Türk  gençlerinin de bunu severek yaptığını görüyoruz.Ayrıca oğlumun da bedelliği kabul etmediği içinde çok sevinçli ve mutluyum. Biz Suriyede görev yapan bütün askerlere buradan selam gönderiyoruz inşallah sağ salip gidip gelecek. Allah yolunu açık etsin vatana hizmet etsin.”dedi.

Alican Zorman da.Benim için en gurur verici günüm. Vatani görevimi yapmaya gidiyorum borcumu ödemeye gidiyorum. Benden önce giden ağabeylerim gibi. Elimde bedeli yapmak varken gitmedim. Vatan için şehit olanlar varken bedelli gitmedim. Vatana borcumu ödemeye gidiyorum. Ne mutlu Türküm Diyene”dedi.

Anne Arzu Zorman’da” Duygularımı ifade demiyorum oğlum benden 3-4 yıl ayrı kaldı bu duyguları hisleri taşımadım Askerlilik farklı bir duygu, çok güzel gurur verici biraz üzücü çocuğumda ayrı kalacağım için duygularımı ifade edemiyorum Bunu oğlu askere gönderen anne ve babalar iyi bilir.Oğlumu bütün anne kuzlarını Allah  korusun yuvalına sağ salim dönsünler.”

Evlerinin önünde oğlunu askere gönderiyoruz diye davul zurna çaldıran Özcan Zorman’ı arkadaş ve akrabaları yalnız bırakmadı.. Askere giden Alican sırtına Türk Bayrağı alarak arkadaşlarıyla dedesi ve babaannesi arkadaşları ile helalleştiler. Birlikte davul zurna eşliğinde oynadı.

30 ay askerlik yaptığını söyleyen  dede Resul Zorman,”  İlk torunumu askere gönderiyorum ondan dolayı da mutluluk  duyuyorum. Ben kendisine 30 ay askerlik yaptım oda 6 aylık gidiyor Allah canını sağ etsin asker olmak güzeldir ne mutlu onlara ”dedi

Babaanne Cahide  Zorman ise,” ilk torunumu askere gönderiyorum. Çok gurur verici bir şey Allah herkese nasip etsin inşallah askerliğini tamamlar gelir düğününü de yaparız.” şeklinde konuştu.

Anne Arzu Zorman da evlerinin önüne araçlara şekerleme attı. Şeker tadında gitsin gelsin diye.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.