Beyaz Şehirden Beyazperdeye Bir Eser Daha

"Beyaz Şehirden Beyazperdeye Bir Eser Daha"

‘Tek Türkiye’ dizisinde “Şivan” karakteriyle ekranların sevilen yüzü haline gelen Süleyman Karadağlı, memleketi Kars’ta yönetmen ve başrol oyunculuğunu üstlendiği ‘Yolun Sonu’ sinema filmi için hazırlıklarını sürdürüyor.

Beyaz Şehirden Beyazperdeye Bir Eser Daha

Kafkas Haber Ajansı

‘Tek Türkiye’ dizisinde “Şivan” karakteriyle ekranların sevilen yüzü haline gelen Süleyman Karadağlı, memleketi Kars’ta yönetmen ve başrol oyunculuğunu üstlendiği ‘Yolun Sonu’ sinema filmi için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bir süredir Kars’ta olan ve sinema filmi için mekanları belirleyen Karadağlı, oyuncu seçmelerini de memleketi Kars’ta gerçekleştirdi. Sinema ve tiyatroya ilgili olan gençler için fırsat sunan ‘Yolun Sonu’ filmi için Karslı gençlerin ilgisi de dikkatlerden kaçmadı.

Kars Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen seçmelerde filmde yer alacak karakterlere uygun olan katılımcılar belirlendi. Özellikle Kafkas Üniversitesi’nden katılım gerçekleştiren oyuncu adayları, Karadağlı’yı mutlu etti.

Daha önce de Kars’ta birçok film çekildiğini söyleyen Süleyman Karadağlı ‘Yolun Sonu’ filmini kendi memleketi olan Kars’ta çekmenin kendisi için ayrı bir önem taşıdığını dile getirdi. Karadağlı, oyuncu ve yardımcı oyuncu seçmelerinin Kars’ta olmasının da gençler açısından önemli olduğuna dikkat çekti.

BEYAZPERDE’YE KATACAĞI İLK PROJE KARS’TAN

Yaklaşık 1 yıldır hazırlanan proje sonrasında vücut bulan ‘Yolun Sonu’ sinema filminin çekimlerinin karlı zeminde gerçekleşmesinin ayrı bir hava katacağını, Kars’ın kar ile bütünleşince ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu ifade eden Karadağlı; “Kars gerçekten bir film platosudur. Çekimlerimiz Mart ayında başlayacak. İstanbul ile Kars arasında ciddi anlamda bir mesafe farkı var ve bu anlamda teknik ekibi bu mevsimde getirmek oldukça zor ama ben 20 yılı aşkın süredir bu sektördeyim. Bu yaptığım işlerin haricinde ayrı bir parantezle beyaz perdeye ilk vereceğim eser, ilk yönetmenliğim olacak. Film oldukça zengin bir konuya sahip ve içindeki dramayla birlikte şehirdeki tarihi kültürel değerleri de ekranlara taşıyacağız. Kars Kalesi ve Ani Örenyeri gibi önemli noktalarda çekimlerimiz olacak.

Mart ayında çekimlere başlanması planlanan ‘Yolun Sonu’nun çekimlerinin bir ayda tamamlanmasının planlandığını kaydeden Karadağ, film hakkında verdiği bilgide ise, bir koruyucunun örgütle verdiği mücadelenin konu edindiğine işaret ederek, ‘Vatanın evlattan daha önce geldiğini’ vurgulayarak, katılım gerçekleştiren ve ilgi gösteren herkese teşekkür etti.    

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.234352