Bilgen: Bizim kayyım korkumuz yok

"Bilgen: Bizim kayyım korkumuz yok"

HDP Belediye Eşbaşkan adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, seçim çalışmaları kapsamında K. Kazım Bey Caddesi ve Aşık Şenlik Bulvarı’ndaki esnafları ziyaret etti.

Bilgen: Bizim kayyım korkumuz yok

KAFKAS HABER AJANSI

HDP Belediye Eşbaşkan adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, seçim çalışmaları kapsamında K. Kazım Bey Caddesi ve Aşık Şenlik Bulvarı’ndaki esnafları ziyaret etti.

Esnafın yoğun ilgiyle karşıladığı Bilgen ve Alaca,  HDP’nin kazanması durumunda Kars Belediyesi’nin halkla birlikte yönetileceğini bir kez daha vurguladı.

HDP’nin şeffat, katılımcı ve çoğulcu belediyecilik anlayışından söz eden Alaca, Belediye’de kadınların ve gençlerin söz sahibi olacağını söyledi.

Alaca, “Belediyecilik anlayışımız kapsamında kadınlar ve gençlere eşit temsiliyet sağlanacak. Kuracağımız kooperatifler ve atölyelerle istihtam alanları genişletilecek” dedi.

Bilgen, “OHAL dönemlerinde kayyım olur. OHAL bitti. Kayyım yüzünden seçime girmeyelim o zaman. Madem yasal karşılığı var bırakmasınlar seçime girmeyelim. Bu halk bizi seçerse öyle ya da böyle burayı bize verecekler. Halk seçtiğinin arkasında durursa, burada yolsuzluk hukuksuzluk olmazsa durup dururken neden kayyım atasınlar” dedi.

Bilgen’in açıklamaları şu şekilde:

Biz daha önce Kars’ı yönetmedik, geçmişte yönetenler gibi çalıp çırpmadık.

HDP’nin oyu Kars’ta gün geçtikçe yükseldiği için ellerinde bir tek şey kalıyor,  ‘HDP kazandığı zaman kayyım atanır’. Eğer birine kayyım atanacaksa mevcut belediye başkanına kayyım atanması gerekiyor.

Mevcut belediye ilgili müfettiş raporları var. İşe gitmeyen ve maaş alan personeller ile ilgili belediye gönderilen tutanaklar var. Bunlar elimizde mevcut.

Bizim kayyım korkumuz yok. Kayyım mevzusunu ortaya atanlar HDP’nin gücünü görenlerdir.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.231659