Bilgen ve Alaca’nın mimar ve Mühendis Buluşmaları

"Bilgen ve Alaca’nın mimar ve Mühendis Buluşmaları"

Kars Belediyesi Eş Başkanları Şevin Alaca, Ayhan Bilgen ve Başkan Yardımcıları Mimar ve Mühendislerle Bir Araya Geldi

Bilgen ve Alaca’nın mimar ve Mühendis Buluşmaları

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Belediyesi Eş Başkanları Şevin Alaca, Ayhan Bilgen ve Başkan Yardımcıları Mimar ve Mühendislerle Bir Araya Geldi

Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca; “Değerli arkadaşlar sizlerinde bildiği gibi Kars'ımızın çok özel bir mimarisi var çok özel bir yapısı var ancak maalesef bu özel yapı gün geçtikçe tahrip edilmektedir. Özellikle bu tarihi dokuyu kendi ellerimizle yok ediyoruz. Aslında Kars hikayesi olan bir kent bu son dönemlerde de gördük ki insanlar Kars'ı merak ettikleri için geliyorlar. Tarihi dokusunu, kültürel yapısını, merak ettikleri için kentimizi ziyaret ediyorlar. Geldiklerinde de maalesef bir kısmı hayal kırıklıkları yaşıyorlar. Bu tarihi yapılar gün geçtikte yok olmakla yüz yüze. Bizler onları nasıl koruya biliriz? Tarihi dokuya neler yapabiliriz? Yada yeni yerleşim yerlerinde halkın rahat bir şekilde yaşamasına imkan verecek mimariyi nasıl oluşturabiliriz? Mimarisiyle, peyzajıyla neler yapabiliriz tarafındayız” dedi.

Toplantı, mimar ve mühendislerin soru ve cevaplarıyla devam etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.358971