Bingöl’de Turizm Haftası

"Bingöl’de Turizm Haftası"

VALİ MANTI, ‘TURİZM HAFTASI’ AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI

Bingöl’de Turizm Haftası

KAFKAS HABER AJANSI

VALİ MANTI, ‘TURİZM HAFTASI’ AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI

Vali Ali Mantı, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 42’incisi düzenlenen Turizm Haftası’nın açılış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören il tanıtımını içeren sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Kültür ve Turizm İl Müdürü Kasım Barman, müdürlüğün devam eden çalışmaları ve projelerini anlattı, İlimizde orta ve uzun vadede yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Daha sonra yaptıkları konuşmada Vali Ali Mantı ise şunları söyledi;

“Öncelikle hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Bu programı düzenleyen ve özellikle vazifeli olduğu konularda kaliteli etkinliklere imza atan Kültür Müdürüme ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra daha güzel programlar yapılacağına inanıyorum.

Önemli olan ülkemizin birliği ve beraberliğidir;  hamdolsun ülkemizde çok güzel şeyler oluyor ve olmaya da devam edecektir. Bingöl’ümüzde de bizleri gururlandıran gelişmeler yaşıyoruz. Yeni yatırımlar ve projeler bizleri beklemektedir. Biz millet olarak birliğimizi, beraberliğimiz, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı devam ettirdiğimiz müddetçe inşallah önümüzde hiçbir engel kalmayacaktır. İnanıyor ve güveniyoruz ki ülkemiz, dünya milletleri içerisinde tarihi, kültürü ve turizmi ile en güzel konuma gelecektir. Mevcut değerlerimizi açığa çıkarmanın birincil yolu birbirimize olan inanç ve güvendir. Birbirimize olan bakış açılarımızı sevgi ve şefkat ile temellendirirsek millet olarak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur.

Şunu da belirtmek isterim ki; Bingöl’de kurumlar arasında çözüm odaklı güzel bir ilişki mevcuttur. Başta Valilik olmak üzere hiçbir kurumumuz kendisini farklı bir yerde görmeyerek, birlik ve beraberlik duygusu temelinde hizmet etmeyi şiar edinmiştir. Bu inanç ile kurumsal fanatizme yer vermeden hizmetlerimize en iyi şekilde devam edeceğiz. Millete hizmet tüm kurumlarımız için en önemli görev ve vazifedir. Bunu da Bingöl’de en güzel şekilde tesis ettiğimize inanıyorum. Geleceğe yönelik hizmet odaklı çalışmaların birlik ve beraberlik duygularıyla hep birlikte yapılacağını hatırlatmak isterim. Bu hizmetleri bizi var eden değerlerimize yakışır bir düzeyde hayata geçirmek hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Bu vesileyle, halkımıza hizmet konusunda çalışmalara katkı sunacak herkese teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum”.

Vali Mantı’nın konuşmasının ardından sahneye çıkan Ozan Hacı Gürhan ‘Ben Anadoluyum’ adlı ünlü şiirini seslendirdi.

Şiir dinletisinin akabinde çeşitli yörelere ait müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Bingöl Halk Oyunları Araştırma Derneği folklor ekibinin sergilediği halk oyunları performansı izleyicilerden büyük alkış aldı.

Program, ‘Yöresel Yemek Yarışması’ etkinliğinde ‘çorba, ana yemek, hamur işleri ve tatlı’ kategorilerinde dereceye giren gruplara ödül takdimi ile devam etti. Çalışmalarda emeği geçenlere il protokolünce plaket verildi.

Program akışı içinde TRT Diyarbakır Radyosu’na değerlendirmelerde bulunun Vali Mantı, şunları söyledi;

 “Öncelikle radyonuz aracılığıyla Bingöllümüzden, tüm ülkemize sevgiler, saygılar sunuyorum. Huzurlu ve güzel günler diliyorum. Turizm Haftası nedeniyle ilimizin Turizm açısından önemli yerlerine ait tanıtım filmleri hazırladık ve bunları ilgili yerlere gönderdik. İlimizi çok yönlü olarak tanıtma gayreti içindeyiz. Bu arada ilimiz yemek kültürü açısından son derece zengin bir il. Hafta münasebetiyle yöresel yemek yarışmaları yapıldı. Bingöllümüzün kendine özgü damak tadını ve mutfak kültürünü bu vesileyle tanıtmaya çalıştık. İnşallah tanıtım faaliyetleri ülke düzeyinde de gerçekleşecektir. Tabi malumunuz olduğu üzere buralarda çok güzel yaylalarımız var. Kayak merkezimiz var. Yüzen adamız var. Buraya bu yıl inşallah yerli ve yabancı misafirlerimizi bekliyoruz. Bingöllümüz bu konuda son derece zengin ve misafirperver bir il. İlimize ait turizm potansiyelinin tanıtımı inşallah farklı programlarla da devam edecektir.

Huzur ve güvenlik açısından hamdolsun iyi bir noktadayız. İnşallah önümüzdeki yıllarda bunun daha güzel olacağına inanıyoruz. Bingöllümüze yapılan yatırımlardan da bunun işaretlerini alıyoruz.  Önümüzdeki günlerde Bingölümüze Şütaş’ın yatırım yapacağını biliyoruz. Bu yatırım, Bingölümüz, çevre illerimiz ve ülkemiz açısından son derece önemli bir yatırımdır. Bildiğiniz üzere yatırım huzur ve güvenliğin sağlandığı yerlerde yapılır. Bizler de idareciler olarak eşsiz bir doğası olan Bingöl’de çalışmaktan ve sıcakkanlı, misafirperver Bingöl insanına hizmet etmekten son derece mutluyuz. Radyonuz aracılığıyla bize bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum.”

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali Ali Mantı’nın yanı sıra 49. Komando Tugay Komutan V. Piyade Albay Berat Acar, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, Kültür ve Turizm İl Müdürü Kasım Barman, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı..

Program Vali Ali Mantı’nın Turizm Haftası etkinliklerinde görev alan öğrencilerle öğle yemeği ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Turizm Haftası münasebetiyle yapılan yarışmanın kategorileri ve dereceye girenlerin isim listesi:

Ödüllü Yemek Yarışmasında Dereceye Girenler:

Ana Yemek;

1.Valide METİN

2.Suna GÜVEN

3.Medine BARMAN

Hamur İşleri;

1. Zübeyde TEKİYE

2. Fatma DEMİRPENÇE

3. Saibe KAPLAN

Çorbalar;

1. Fatoş GÖRGÜ

2. Sevgi GÜRBÜZ

3. Bahar BÜRKÜK

Tatlılar ;

1. Hatice KAYA

2. Güzel ÇİFTÇİ

3. Zeynep BERDİBEK

(BA-BA-S) BİNGÖL (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.231602