• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

‘’Bir aşk hikayesi; Tunceli...’’

"‘’Bir aşk hikayesi; Tunceli...’’"

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkan Vekili Dr. İmbat Muğlu’nun, ‘’Bir aşk hikayesi; Tunceli...’’ yazısı:

‘’Bir aşk hikayesi; Tunceli...’’

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkan Vekili Dr. İmbat Muğlu’nun, ‘’Bir aşk hikayesi; Tunceli...’’ yazısı:

Birkaç yıl öncesine kadar terör,korku ve şiddet ile anılan Tunceli bugün ‘’Tanımakla Başlar Her Şey...’’ sloganı ile marka bir şehir olma yolunda.Nasıl mı? HDP, yerel yönetimlerde halka hizmet yerine belediye imkânlarını, PKK’ya finansman ve lojistik destek sağlama, terör örgütü için propaganda yapma, örgüte militan kazandırma ve sempatizanlıktan militanlığa geçiş sürecindeki gençlere ideolojik eğitim verme gibi işlevlere yönlendirmiş ve bu nedenlerden dolayı İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “terör veya terör örgütlerine yardım ve yataklık suçlaması” üzerinden Tunceli'ye Kayyum görevlendirmesi gerçekleştirildi. Kayyum atanmasıyla, halka hizmet Hakka hizmettir felsefesiyle  yola çıkarak gece gündüz demeden ‘’Bir aşk hikayesi;Tunceli...’’ diyen Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Tuncay Sonel adeta destansı bir şehir inşa etmiş ekibi ile birlikte. Hendek olaylarında sokak çatışmaları ile terör örgütü PKK’nın yapmış olduğu baskılardan dolayı insanların göç etmek zorunla kaldığı Tunceli'nin sahipsiz şehir görüntüsünden eser kalmamış, çoğu binaların devlet tarafından yenilendiği, Lale motifli aydınlatması ile ışıl ışıl bir Tunceli var artık.Munzur kıyı şeridi adete sahil bir Ege şehrini kıskanırcasına daha güzeli olma yolunda.Sanat ve çocuk sokağından,inanç merkezlerine,kent meydanından, yeraltı çarşısına,rengarenk şemsiyelerle donatılan Çay Keyfi Sokağından, yazın sıcağından ve kışın soğuğundan koruyacak modern, klimalı duraklardan, alt yapısının yeniden yapıldığı, yollarının ve kaldırımlarının tamamına yakınının şehir estetiğine uygun yapıldığı ve daha nice projelerin yapıldığı konuşan,konuşulan bir Tunceli var artık.Huzur şehri Tunceli ilimize Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Sayın Prof.Dr.Seyyit SERTÇELİK Hocam ile birlikte Munzur Üniversitesi’nin  düzenlemiş olduğu ‘’Uluslararası Terörizm,Güvenlik ve Ermeni Meselesi’’ konferansına konuşmacı olarak katıldık. Kısa süreli bu ziyarette beklediğimizden çok daha güzel ve dingin bir Tunceli'yi görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.Cümlemin başında ‘’Huzur Şehri Tunceli’’ dememin bir çok sebebi var ama bana göre önemli sebep devletimizin temsilcisi olan yöneticilerinin muhteşem bir uyum ile birlikte çalışmalarına şahitlik etmemiz oldu.Vali Tuncay SONEL, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat ÇOLAK, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İŞLEK, Rektör Prof.Dr. Ubeyde İPEK, İl Emniyet Müdürü Doğu ATEŞ, İl Jandarma Komutanı Alb. Sinan ŞEN , MİT Bölge Müdürü ve adını sayamadığımız diğer tüm mülki amirlerin bir ahenk içinde çalışmaları halka hizmet etmek yolunda büyük projelerin şehri olması sıfatını kazandırmıştır Tunceli’ye.Onun içindir ki  bugün Tunceli tüm duyguları kışkırtan doğal güzellikleriyle görenleri büyüleyen bir şehir olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemekte....

Tunceli’ye  atandığı günden bu yana halkla adeta bütünleşen, zamanının çok büyük bölümünü halkla içi içe geçirerek, dürüst, ahlaklı ve aynı zamanda alçak gönüllü olması hasebiyle halkının sevgilisi haline gelen Tunceli Valisi/Belediye Başkan Vekili Tuncay SONEL, hizmet belediyeciliğinin yanında gönül belediyeciliği yaparak halkın gönlüne de dokunması hırçın ve asi Munzur’u bile yumuşatmışçasına  huzura davetiye çıkarmıştır.

Önceki yönetimlerin 20 yılda yapmadığı hizmeti,2 yıl gibi kısa bir sürede  kaliteli bir şekilde yapan ve tüm yönleriyle Tunceli’yi örnek bir şehir haline getiren Tunceli Valisi/Belediye Başkan Vekili Sayın Tuncay Sonel ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

(BA-BA-S) TUNCELİ (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220702