Bir mektupla başlayan Anneler Günü

"Bir mektupla başlayan Anneler Günü"

Bir mektupla başlayan Anneler Günü

DATA[

Bir mektupla başlayan Anneler Günü
 
Kars’ta bir öğrencinin annesinden tablet isteği PTT Başmüdürlüğü’nü harekete geçirdi. Eve yapılan ziyarette açılan mektup anneyi hem şaşırttı, hem heyecanlandırdı hem de duygulandırdı.
 
Kars Kafkas Üniversitesi Kalkınma Vakfı Özel İlköğretim Okulu (KAKÜV) 6. sınıf öğrencisi Tunahan Gıcık (12), yıllardır isteyip de kavuşamadığı tablete ilginç bir yolla Anneler Günü’nde kavuştu. Gıcık, PTT Kars Başmüdürlüğü’nün il genelindeki okullara Anneler Günü nedeniyle dağıttığı mektup zarflarından farklı bir yolla yararlanmasını bildi. Gıcık, okulunda dağıtılan mektup zarfları ve kağıtlarından alarak annesine seslendi. Gıcık, mektubun içine “Sevgili anneciğim; Anne nasılsın, iyisindir. Bana tablet al. Tabi istersen…” yazdıktan sonra zarfa da, “Gönderen: Tablet isteyen genç. Alıcı: Tablet isteyen kişinin annesi. İstasyon Mahallesi Sinan Şamil Sam Caddesi No: 2, Kat 2.” Adresini de ekleyerek, “Postacı amca nasılsın? Okuduysan…. Adamsın.” notu düştü. 1 hafta önce yazdığı mektubu posta kutusuna atan Gıcık daha sonra evininin yolunu tuttu.
 
Kars genelinde Anneler Günüyle ilgili posta kutusuna atılan 300 adet mektup zarfları tek tek incelendi ve Gıcık’ın zarfa yazdıkları büyük dikkat çekince PTT Başmüdürlüğü Gıcık’ın mektubunu evinde anneye teslim etmeyi kararlaştırdı.
 
PTT Başmüdürü Mustafa Nalbant, PTT İşletme ve Teknik Birimler Müdiresi Şükran Kırtay, PTT Başdağıtıcısı Yeşim Güneş, PTT dağıtıcıları Metin Kurum ve Musa Özdemir’le birlikte Gıcık’ın mektupta belirtilen adresteki evini ziyaret ettiler.
 
DİLENCİLER GELDİ SANDIM
Pazar günü PTT dağıtımın yapılmıyor olması zili çalınan Gıcık’ın annesi Selma Gıcık’ın kafasında ilk etapta, “Acaba dilenci mi geldi?” sorusu oluştu. Kapıyı açtığında karşısında PTT Başmüdürü ve çalışanlarını görünce önce şaşırdı ardından da evine davet etti. Kolonya ve çikolata ikramından sonra Selma Gıcık’a PTT Başmüdürü Mustafa Nalbant tarafından çiçek takdimi yapılarak Anneler Günü kutlandı. Selma Gıcık da eşi Hasan Gıcık, oğlu Tunahan Gıcık ve 4 yaşındaki kızı Nehir Sultan Gıcık’ı da yanına alarak evine ziyarete gelen PTT çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Günün kahramanı Tunahan Kılıç, “KAKÜV’de okuyorum. Mektubu geçen hafta yazdım. Hocalar verdi bende yazdım. Mektupta tablet istediğimi yazdım. Tableti çok istedim, hep hayalim oldu. Bizi büyüten bizim üzerimizde emek veren annelerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizim üzerimizde çok hakları var.” dedi.
 
Anne Selma Gıcık da, “2 çocuk annesiyim, buraya gelmenizle bizi onure ettiniz. Aylardır oğlum tablet istiyordu. Bunu PTT ile dile getirmesi ilginç oldu. Güzel oldu, ilginç ve çekici; bunu beklemiyorduk. İlk işim bugün gidip oğluma tablet almaktır. Bizler kapı çalınca dilenci falan sandık ama bir baktık Postacı, şaşırdık. Postacıyı Pazar günü tatil diye beklemiyorduk. En güzel hediye oldu benim için. 35 yıldır aldığım en güzel hediye bu oldu galiba. Ben çocuğuma alacaktım, ama derslerine engel olmasın diye almıyorduk. Ama çocuğumun bu kadar istekli olduğunu bilmek beni üzmedi de içimi burktu. Postacı amcasına yazdığı gerçekten içimi burktu, bu kadar istediğini bilmiyordum. Buradan da bütün annelerin anneler gününü kutluyorum.” diye konuştu.
 
Gıcık’ın zarfını posta kutusundan çıkaran Posta Dağıtıcısı Musa Özdemir ise, “PTT dağıtıcısıyım, tüm annelerin anneler gününü kutlarım. Mektubu okuyunca bizlerde sevindik. Mektupta annesinden tablet istedi, bu mektubu biran önce yetiştirilmesini istiyordu. Bizlerde işimizi yaptık getirip annesine teslim ettik.” şeklinde konuştu. 
 
PTT Başmüdürü Mustafa Nalbant ise şunları söyledi:
“PTT genel müdürlüğümüz tarafından 12 Mayıs 2013 Anneler Günü için kampanya düzenledik ve özel baskılı mektup kâğıdı ve zarflar ilimiz ve ilçelerimizde ilköğretim okullarında ücretsiz olarak dağıttık. Anneler Günü için annesine mektup gönderen öğrencilerimizin mektuplarının Anneler Günü olan bugün (12 Mayıs 2013) teslim edilmesi için harekete geçtik. Başmüdürlüğümüzce konunun anlam ve önemi dağıtıcılarımız ile paylaşılması sonucu; Başmüdürlüğümüz emrinde görevli dağıtıcılarımız da, Pazar günü tatil olması rağmen, tüm çocuklar ve anneler için büyük önem taşıyan bu anlamlı günde gönüllü olarak çalışmayı kabul ettiler. Bu özverili ve duyarlı davranışlarından dolayı tüm dağıtıcı arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Kars PTT Başmüdürlüğü ve personeli olarak tüm annelerin Anneler Gününü kutlarız. Bu anlamlı günde yapmış olduğumuz faaliyetlerden dolayı bize desteklerini esirgemeyen tüm siz basın mensuplarımıza da kurumumuz adına teşekkür ederiz.”
 
Nalbant ayrıca, “Kars’ta kabul ettiğimiz gönderiler arasında bir gencimizin bir çocuğumuzun annesinden bir isteği var, bizlerde şimdi bu gönderiyi onlara yollayacağız. Kurum adına bu annenin anneler gününü kutlayacağız, kendisine buket sunacağız. İnşallah kendisi evdedir, bunu ona teslim edeceğiz.” dedikten sonra eve yapılan ziyaretin ardından da, “Tunahan’nın bu isteğine vesile olduğumuz için çok mutluyum. Tunahan sayesinde bende bütün annelerin Anneler Gününü kutluyorum. Anneler Günü tuna sayesinde bütün annelere ulaşmayı sağladı. Nice huzurlu sağlıklı anneler günü diliyoruz.” ifadelerini kullandı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – BEDİR ALTUNOK (ÖZEL HABER)
 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.223440