• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Bir Oyuncak da Sen Ver Köy Çocuklarına Bayramlık Ayakkabı Dağıttı

"Bir Oyuncak da Sen Ver Köy Çocuklarına Bayramlık Ayakkabı Dağıttı"

Kars’ta, “Bir Oyuncak da Sen Ver” sloganıyla sosyal medya üzerinden yürüttükleri kampanya ile köy çocuklarına oyuncak dağıtan Taner Güneş bir önemli projeye daha imza atarak mübarek Kurban Bayramı öncesinde çocukları sevindirdi.

Bir Oyuncak da Sen Ver Köy Çocuklarına Bayramlık Ayakkabı Dağıttı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Kars’ta, “Bir Oyuncak da Sen Ver” sloganıyla sosyal medya üzerinden yürüttükleri kampanya ile köy çocuklarına oyuncak dağıtan Taner Güneş bir önemli projeye daha imza atarak mübarek Kurban Bayramı öncesinde çocukları sevindirdi. Kampanyanın yürütücüsü Taner Güneş, Digor ilçesinin Hasancan Köyü’ne giderek bağışçıların gönderdiği bayramlık ayakkabıları gönüllülerin de desteği ile çocuklara dağıttı.

Kendisi de babasız büyüdüğü için hayatını çocuklara adayan Taner Güneş, 2 yıl önce sosyal medya üzerinden başlattığı “Bir Oyuncak Da Sen Ver” kampanyasıyla çocukların dünyasına adeta bir güneş gibi doğdu. 9 ayda Kars’ın 382 köyünden 100 köye giderek oyuncak dağıtan Güneş, geçtiğimiz ay da çocuklara bisiklet dağıtmıştı. Güneş bu defa bayramlık bir hazırlık yaptı. Sosyal medya hesapları üzerinden kurulan bağlantılarla gönderilen ayakkabıları Digor’un Hasancan köyüne götürmek için yola çıktı. Köyün tozlu yollarını kendi aracıyla aşan Güneş’i köye girdiğinde çocuklar büyük bir heyecan ve sevinçle karşıladılar. Köy meydanında çocuklarla buluşan Taner Güneş ve gönüllü dostları daha sonra köy okulunun bahçesinde bir araya geldiler.

Önce ayakkabılar kutulardan çıkarıldı ardından da isim isim çağrılarak dağıtımları yapıldı. Hediyelerini alan çocuklar okulun bahçesinde yeni ayakkabılarını giyerek bolca koşup eğlendiler. Çocuklar Taner Gönüş’e gönüllülere ve ayakkabıları gönderenlere teşekkür ettikten sonra hep birlikte evlerinin yolunu tuttular.

Bu arada objektiflere renkli görüntülerde takıldı. Devran Arcı isimli çocuğun balon şişirme çabası görülmeye değerdi. Nefesi yetmediği için büyük uğraş veren minik Devran’ın çabası oldukça uzun sürdü. Sonunda balonu şişirmeyi başaran devran ağabeylerine teşekkür etti.

Taner Güneş, “Bir Oyuncak Da Sen Ver gönüllülerinin gönderdiği bayramlıkları bugün dağıtıyoruz. Minik kardeşlerimiz bayrama küçük de olsa bir ayakkabı da olsa armağanlarıyla katılıyorlar. Duyarlı olan destek olan büün takipçilerimize sonsuz minnettarız. İyi ki varlar, iyi ki varsınız. Çocuk gülerse dünya güler. Oyuncaksız çocuk kalmasın.” dedi.  

 (BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.305167