Biz Anadolu’yuz

"Biz Anadolu’yuz"

İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında ‘Biz Anadolu’yuz Projesi’ hayata geçirildi.

Biz Anadolu’yuz

KAFKAS HABER AJANSI

İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında ‘Biz Anadolu’yuz Projesi’ hayata geçirildi.

Proje ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50.000 katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması, kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedeflendi.

Bu kapsamda; Kars Valisi Rahmi Doğan’ın talimatları ile il Merkezi, Kağızman ve Susuz ilçelerinden 101 öğrenci,7 öğretmen, 1 kafile başkanı eşliğinde 108 kişilik grup 04 Mayıs 2018 tarihinde saat Vali Yardımcısı V. Zafer Yiğit, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri Osman Urlunç, Ali Beyazoğlu’nun katılımları ile Kars Harakani Havalimanından İstanbul iline uğurlandı.  

Kars Valiliği tarafından sağlanan araçlar ile Sakarya iline ulaşıldı. Sakarya ilinde öğrencileri Sakarya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince karşılanıp proje kapsamında konaklamanın sağlanacağı otele yerleşim sağlandı. 

05-06 Mayıs 2018 tarihlerinde Sapanca, Taraklı, Karasu ilçeleri başta olmak üzere Sakarya ilinin tarihi ve turistik mekânlarında öğrenciler ağırlanmış olup 07 Mayıs 2018 tarihinde öğrencilerin Kars’a dönüş yapmaları ile program son bulacak.

(BA-BA-S) SAKARYA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.227429