Burası Kars, Burada İş Var

"Burası Kars, Burada İş Var"

VALİ TÜRKER ÖKSÜZ'ÜN BAŞKANLIĞINDA DÜZENLENEN TOPLANTIYLA “BURASI KARS, BURADA İŞ VAR” SLOGANIYLA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ-2019” BAŞLATILDI

Burası Kars, Burada İş Var

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

VALİ TÜRKER ÖKSÜZ'ÜN BAŞKANLIĞINDA DÜZENLENEN TOPLANTIYLA “BURASI KARS, BURADA İŞ VAR” SLOGANIYLA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ-2019” BAŞLATILDI

Kars Valisi Türker Öksüz’ün başkanlığında Işıl Park Otel’de düzenlenen toplantıda, İstihdam Seferberliği-2019 hakkında işverenler bilgilendirildi.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yusuf Bulut, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Ayluçtarhan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Acay tarafından İstihdam Seferberliği-2019 ile ilgili olarak işverenlerin bilgilendirmesinin ardından Vali Türker Öksüz, yaptığı değerlendirmede; işsizliğin ciddi bir sorun olduğunu ve bunu çözmek için ülkemizde olduğu gibi ilimizde de çalışmalar yapılmasının gerektiğini ifade etti.

Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 gibi hedefleri olduğunu, bunun amacının ülkemizin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına taşımak olduğunu ve bunu gerçekleştirmek için de istihdam politikamızın da buna uygun dizayn etmek zorunda olduğumuzu vurgulayan Vali Öksüz şunları söyledi:

"Ekonomik ve sosyal konulardaki bir takım gelişmeler, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizi ve dolayısıyla ilimizi de ciddi şekilde etkiliyor. İşgücü piyasaları da bundan etkileniyor. Kamu ve özel sektör güçlü bir sinerji oluşturabilirse, işbirliği imkanlarını artırabilirse bunun meyvelerini alabiliriz. Hem istihdam konusunda hem de diğer ekonomik konularda güçlü adımlar atabiliriz.  İşsizliği asgari düzeye indirmek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganı ile İstihdam Seferberliği-2019 çalışması başlatıldı. Biz de bu sloganı “Burası Kars Burada İş Var” olarak ilimize uyarladık. Burada herkese iş var. Çalışmak isteyenlere iş imkânı yaratmak, istihdam yaratmak için bütün imkânlar mevcuttur. Bu seferberlikle çok ciddi ve önemli teşvikler veriliyor. Bunlar içinde; ücret, vergi, prim, kısa çalışma ödeneği ve asgari ücret destekleri var. Bunlar işverenlerimiz için önemli teşvikler. Yapmamız gereken bundan sonra ilave istihdam oluşturmak. Saygıdeğer işverenlerimizin bu teşviklerden yararlanarak ilimizdeki istihdamı artırmalarını bekliyoruz. Bu konuda ilgili kurumlarımız sizlere yardım etmeye, katkıda bulunmaya hazırdır. Bu kurumlarımız tarafından gerekli eğitim programları düzenlenerek sizlere yardımcı olunacak. İnşallah bu seferberlikte il olarak ön plana çıkan, ön sıralarda olan bir oluruz. Kars’a da bu yakışır. İnşallah bu kampanyamızın başarılı olmasını temenni ediyorum. Tüm işverenlerimize teşekkür ediyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.235609