• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Bursa’da Bozbaş Günü

"Bursa’da Bozbaş Günü"

Bursa’da yaşayan Iğdırlılar Bozbaş Gününde buluştular.

Bursa’da Bozbaş Günü

KAFKAS HABER AJANSI / K. ALİ ERGÜL

Bursa’da yaşayan Iğdırlılar Bozbaş Gününde buluştular.

Bursa’da yaşayan Iğdırlılar Bursa Hazar Kolejinde düzenlenen Bozbaş Günü etkinliğinde bir araya geldiler.Bursa Iğdır Dernek Yönetimi ve Bursa Hazar Koleji sahibi Serdar Kavza’nın sponsor olduğu Bozbaş Günü etkinliği yapıldı.

Iğdır’ın meşhur yemeği Bozbaşın hazırlanması için Ankara’dan gelen Iğdırlı Murtaza Dedei usta hazırlamış olduğu Bozbaş yemeğini konuklara bizzat kendileri ikram ettiler.Konuklar ikram edilen yemekten çok memnun olduklarını ve bizlere bu duyguyu yaşatanlara teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Bozbaş etkinliğinde konuşan  Iğdır Dernek Başkanı Oğuz Yıldırım: “Bizler ilk defa Bozbaş etkinliği düzenledik.Bunu geleneksel hale getirerek “Bozbaş Günü” etkinliğini her yıl yapmayı düşünüyoruz.Bizlere kapısını açan ve destek olan Bursa Hazar Koleji sahibi sayın Serdar Kavza Bey’e ve ekibine Iğdırlılar adına çok teşekkür ediyoruz.Aramıza katılan Federasyon başkanı sayın Av.Sefer Erdinç Dülger’e,Azerbaycan Dernek Başkanı Handan Askeran Ton Hanımefendiye,Bozbaş Ustası Murtaza Dedei Beye ve hemşerilerime çok teşekkür ederim.” dedi.

Hazar Kolejleri sahibi Serdar Kavza; “Tüm hemşerilerime aramıza katıldıkları için çok teşekkür ediyorum.Amacımız azda olsa geleneksel yemeklerimizin tadını tattırmak.Hemşerilerimizin hasretini gidermek.Ve bu vesileyle bir araya gelerek hasret gidermek ve ortak sorunlarımıza çözüm üretmek.Iğdırlı hemşerilerimi bir arada görmekten mutluluk duydum.Hepinizi saygıyla selamlıyorum ve afiyet olsun.”dedi.

Katılımcılardan Bursa KAI Federasyon Başkanı Av.Sefer Erdinç Dülger; “Böyle bir etkinlikte bir arada olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti.Sizlerle birlikte bölgemizin yöresel yemeklerini tatmak ve hasret gidererek sohbet etmek ve ortak noktalarda buluşmak bizlerin başarısına başarı katmıştır.Sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Etkinlik sonunda mutluluklarını dile getiren hemşeriler toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

(BA-BA-S) BURSA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / K. ALİ ERGÜL

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.236191