Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş’in Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile ilgili yaptığı basın açıklaması.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası


Camiler ve Din Görevlileri Haftası

KAFKAS HABER AJANSI

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş’in Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile ilgili yaptığı basın açıklaması.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile yazılı bir açıklama yapan Memur-Sen ve Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir KELEŞ, İslam medeniyetinin cami odaklı bir medeniyet olduğunu belirterek “Camiyi ve cemaati sevk eden din görevlilerimiz aynı zamanda beşikten mezara hayatın her alanında insanımızın yanındadır. Tüm ömürlerini din hizmetine adayan toplumun önderi konumundaki din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutuluyor daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmeleri için yetkili sendika olarak elimizden gelini yapacağımızı bilmelerini istiyoruz” dedi.

Başkan Ebubekir Keleş’in açıklaması şöyle:

Camiler, bulundukları yörenin sosyal hizmetlerinde, devamlı ışıldayan ve çevresini aydınlatan bir kandil gibidirler. Kutsal camilerimiz kadar, bu camilerde görev yapan insanlar da önemlidir. Çünkü toplumumuzda temel insani ve ahlaki değerlerin yaşamasına, toplumumuzun manen yükselmesine önemli katkılar sağlayan, camilerimizin inşa ve imarında rol alan, dünyevi bir karşılık beklemeden büyük fedakarlıklarda bulunan, samimi davranış ve güler yüzleriyle gönüllerini bütün insanlara açan, hikmet dolu sözleri, dinlendirici hoş sohbetleriyle büyük, küçük herkesin gönlünü kazanan ve görev mahallerinde büyük azim ve gayretle dini hizmetleri en güzel bir şekilde sunmaya gayret eden Din Görevlilerimiz, bu şerefli hizmetleriyle Peygamberimizin varisleri olmuşlardır.

Doğduğumuzda kulağımıza ismimizi okuyan, düğümünüzde nikahımızı kıyan, öldüğümüzde cenaze namazını kıldıran ve tüm hayatımızı boyunca günde beş vakit bize imamlık yapan, dini bilgileri ve kadim değerlerimizi öğreten din görevlilerimiz ömürlerini bu hizmete adamış gönül erleridir.

Camiler, tarihin her döneminde irşat ve tebliğin merkezi olmuştur. Camilerimiz yalnızca ibadethane değil aynı zamanda sosyal hayatın içinde yer alan eğitim ve kültürel hayatın çok canlı bir şekilde yaşandığı mekanlardır. Dinimizin öğretildiği, yardıma muhtaçların yardımına koşulduğu camilerimiz aynı zamanda milli birlik ve bütünlüğümüzün de teminatıdır. Kurtuluş Savaşı sırasında yaşanan bir çok olay camilerimizin ve din görevlilerimizin vatan savunmasında ne denli öneme sahip olduklarını gösteren yüzlerce örnekle doludur. Camiler ve din görevlileri dün olduğu gibi bu günde ülkemizin birlik ve beraberliği için çalışmaya hazırdır.

Bu vesile ile “ Camileler ve din görevlileri haftasının insanımız ve toplumumuz, din hizmeti veren din görevlileri için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, camilerimizin eksiklerinin, din görevlilerimizin sorunlarının giderilmesi konusunda olumlu ve güzel adımların atıldığı hayırlı çalışmaların yapıldığı bir hafta olarak değerlendirilmesini diliyoruz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Camiler ve Din Görevlileri Haftası  din ve diyanet  din alimleri  kars haberleri   
<< Önceki Haber Camiler ve Din Görevlileri Haftası Sonraki Haber >>

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

DMCA.com Protection Status

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

  Yukleme: 0.059571