• 15 Temmuz 2019 Pazartesi

Çanakkale’de dev yatırımlar

"Çanakkale’de dev yatırımlar"

Çanakkale’de 246 Milyon TL Yatırım Bedelli 20 Adet Tesisin Temeli Törenle Atıldı

Çanakkale’de dev yatırımlar

KAFKAS HABER AJANSI

Çanakkale’de 246 Milyon TL Yatırım Bedelli 20 Adet Tesisin Temeli Törenle Atıldı

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun katılımıyla 246 Milyon TL Yatırım Bedelli, 20 Adet Tesisin Temel Atma ve Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ile ORKÖY Kredi Sertifikaları Dağıtım töreni yapıldı.

Tören öncesinde Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU, İÇDAŞ Kongre Merkezi Bahçesinde fidan dikti.

İÇDAŞ Kongre Merkezinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, yapılan hizmetlerle ilgili tanıtım filmi izlendi.   

Törende, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Vali Orhan TAVLI,  Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent TURAN, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Murat ACU birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmaların ardından  Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU, DSİ tarafından inşa edilecek Bayramiç Karaköy Barajı, Yenice Yukarıova Barajı, Lâpseki Çavuş Barajı, Çan Yaykın Barajı, Ezine Geyikli Barajı, Yenice Kovancı Barajı,  Çan Karlı Göleti,  Lâpseki Güreci Göleti, Çanakkale İçme Suyu 2 Kademe Arıtma Tesisi, Bayramiç Karaköy Barajı Sulaması, Bayramiç Çavuşlu Göleti Sulaması ile 3 Adet Taşkın Koruma Tesisinin temeliyle Gökçeada Örnek Avlak Yaban Hayatı Eğitim Merkezi ile ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmaların da temellerini attı.    

Törende,  DSİ Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 3 adet taşkın koruma tesisi ile DKMP Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 1 adet tesisin de açılışını gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU,  10 aileye gelir getirici tür, 9 aileye de ORKÖY Kredi Sertifikası verdi.

(BA-BA-S) ÇANAKKALE (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.222353