• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Cankurtaran bölgesinde sürpriz uygulama

"Cankurtaran bölgesinde sürpriz uygulama"

Artvin’i Karadeniz sahiline bağlayan Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde kar sürücülere sürpriz uygulama yapıldı.

Cankurtaran bölgesinde sürpriz uygulama

KAFKAS HABER AJANSI / ZİYA AKYILDIZ-ARTVİN

Artvin’i Karadeniz sahiline bağlayan Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde kar sürücülere sürpriz uygulama yapıldı.

690 rakımlı Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde araçlarına zincir takmayan sürücüler buzlanma nedeniyle yolda kalırken, zaman zaman soğuk ve tipi nedeniyle de araçlar güçlükle ilerliyor. Bölge Trafik İstasyonu ve Karayolları ekipleri yani sıra özel kurtarıcılar kara saplanarak çekilmeyi bekleyen sürücülerin imdadına yetişirken, havanın biraz düzelmesi ile sürücüler kış şartlarına uyarı nitelikli el ilanlara dağıtılıyor.

Artvin Bölge Trafik Şube Müdürü Sefer Yerebakan,Cankurtaran istasyon kontrol şube amiri Selamı,Tokdemır bu defa sürücülere ceza yerine kış şartlarına uyulması gereken el ilanları yanı sıra bir İsrafil Yavuz isimli bir esnaf kara kovan balını tepsiye doldurduğu kar’ın üstüne tereyağı ile eritilmiş balı dökerek kar helvasını önce trafik ekiplerine ve sonra sürücülere ikram etti.

Süperiz uygulama sonrası şaşkınlıklarını gizlemeyen sürücüler,uyarı nitelikli el ilanlarına ve hem de ilk defa tattıkları ikram için teşekkürlerini dile getirdiler.

Trafik ekipleri, bölgede ilerleyen saatlerde ve özelikle gece boyu kar yağışı etkili olacağından, sürücülere, zincirsiz ve kar tipi lastiksiz yola çıkmamaları  konusunda uyarıda bulunuyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.241193