• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Çelik Başarı Koleji Bilim Şenliğinde buluştu

"Çelik Başarı Koleji Bilim Şenliğinde buluştu"

Kars Özel Çelik Başarı Koleji öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı bilim şenliği büyük ilgi gördü

Çelik Başarı Koleji Bilim Şenliğinde buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Özel Çelik Başarı Koleji öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı bilim şenliği büyük ilgi gördü. Ayıklık geleneğinin de yaşatıldığı bilim şenliğinde öğrencilerin hazırladığı projeler ve birbirinden anlamlı gösterileri katılımcılardan tam not aldı. Milli Eğitim müdür yardımcısı ve şube müdürleri tarafından yapılan açılışa velilerde yoğun ilgi gösterdi.

Özel Çelik Başarı Koleji’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde düzenlediği Bilim Şenliği’nin açılışı Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Harun Yenice, Cemalettin Güven ve şube müdürü Emrullah Gül tarafından yapıldı.

Çelik Başarı Koleji müziği eşliğinde 5.sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu bilim şenliği kareografisinin ardından Kafkas ekibi gösterisi sunuldu.

Marie Curie’nin Hayatı ve Geride Bıraktıklarının canlandırılmasından sonra aşık edebiyatı geleneğini anlatan öğrencilerimizin hazırlamış olduğu gösteriye geçildi. Aşık Günay Yıldız’ın hayatı anlatıldı ardından da Günay Yıldız sahneye çıkarak ayıklık geleneğini anlattı ve şiir okudu. Aşık Bilal Ersarı da sazı ve sözüyle mini bir konser verdi.

1900’lü yılların hem güzel hem de zeki olan bir kadının yani Hedy Lamarr’ın başarı hikayesinin canlandırıldı etkinlikte önemli bir kültür geleneğimiz olan geçmişi günümüzde anlatan semazen gösterisi yapıldı.

Her birinde farklı bir kültür öğesi olan, geçmişi günümüze yansıtan, günümüzü geleceğe taşıyan tüm öğrencilerin hazırlamış olduğu, emeklerin ortaya konulduğu bilim projelerinin daha yakından tanınması için konuklar tek tek stantları gezerek öğrencilerden projeleriyle ilgili bilgi aldılar.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220317