• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Çetin Nazik Basınla buluştu

"Çetin Nazik Basınla buluştu"

MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel ile birlikte kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Çetin Nazik Basınla buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Nazik’in basın toplantısının videosunu izlemek linke tıklayınız: https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/308045043233758/

MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel ile birlikte kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Nazik, Hak’kın ve haklının yanında olacaklarını, yerel kaynakları en iyi şekilde değerlendireceklerini, Kars esnafını kalkındıracak projeleri hayata geçireceklerini, Kars’ta üretip Kars’ta tüketeceklerini söyledi.

Kars’ta müjdesini verdiği 1500 işsize iş 1500 evsime ev projesiyle ilgili de açıklama yapan Nazik, ev yapım inşaat malzemelerinin Kars’tan karşılanacağını, Kars dışından müteahhit getirmeyeceklerini de belirtti.

Kars halkının sağlıklı bir çevrede, tüm süreçlere etkin katılabildiği, kültürel ve doğal mirasın korunduğu bir şehir kurmanın ana hedefleri olduğunu da ifade eden Nazik, şöyle konuştu:

“Kentte yaşayanların eşitlik, özgürlük, barış ve güven ortamı içerisinde bütün kamusal ve kentsel hizmetlerden yararlandığı, bütün karar alma süreçlerine doğrudan katılabileceği bir kent demokrasisi içerisinde toplumsallaşmasını hedeflemekteyiz. Bunun için; Belirlenen tüm konularda öncelikli tanıtım kampanyaları, eğitim programları düzenleyeceğiz. Teknik altyapımızı, insan gücümüzü yeterli hale getireceğiz. Bilgiye erişimde, bilginin paylaşılmasında temel hizmetlerin alınmasında eşitlik, şeffaflık ve adalet içerisinde ulaşılabilir olacağız. Tüm kurumlar, kültürler ve uluslararası ilişkiler kuracağız. Tüm konularda izleme, araştırma, geliştirme, değerlendirme ve yeniden üretme çalışmaları yapacağız.”

Nazik, “Bu projeler öncelikle dönemsel olarak ilk 1 yıl, 3 yıl ve 5 yıl olarak planlanmıştır. Biz çok acil olarak Kars Belediyesine dokunuşlar yapıp iki ay, üç ay içerisinde ve en son altıncı ayımızı doldurduğumuzda en azından gözle görülür bir şekilde yollarının temizliklerinin yapılması konusunda ciddi bir efor sarf edeceğiz. 1 Nisan’da ilk işim ekipman olarak, kadro olarak, sahada hazır olarak Kars halkının ayaklarının altını temizlemek için yola koyulacağız.” diye konuştu.

Nazik, “İddialı projeleriniz var, bu projelerinizin kaynağını nasıl sağlayacaksınız?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Zaten belediyenin kaynaklarının da içinde bulunduğu borçlardan dolayı bu projelerin bir tanesi yapılmaz. Bu projelere hiçbir şekilde Kars Belediyesinin bir lirası gitmeyecek. Yani bunlar belediye bütçesinin dışında sağlanacak bütçelerle yapılacak. Bu bütçelerin birincisi devletin verdiği teşvikler, ikincisi ise Avrupa Birliğinin verdiği Hibelerle yapacağız.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228837