• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Çetin Nazik Kars’ı Şaha Kaldıracaklarını söyledi

"Çetin Nazik Kars’ı Şaha Kaldıracaklarını söyledi"

Kars’ın Cumhur İttifakı Adayı Çetin Nazik, devletin ve hükümetin gücüyle Kars’ı 31 Mart sonrası şaha kaldıracaklarını söyledi. Nazik, seçim çalışmaları süresince “rehavete kapılmayın” çağrısında bulundu.

Çetin Nazik Kars’ı Şaha Kaldıracaklarını söyledi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Cumhur İttifakı Adayı Çetin Nazik, devletin ve hükümetin gücüyle Kars’ı 31 Mart sonrası şaha kaldıracaklarını söyledi. Nazik, seçim çalışmaları süresince “rehavete kapılmayın” çağrısında bulundu.

Nazik, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank’ın AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaretini hatırlatarak AK Parti heyetine teşekkür etti.

“Kars tarihi bir gün yaşıyor” diyen nazik, “Kars önemli bir gün yaşıyor. Artık şunu iyiden iyiye hissetmemiz ve inanmamız lazım. Çünkü hükümetin gücü, devletin gücü artık Kars’ta kendini hissettiriyor. Değerli bakanlarımız Seçim Koordinasyon Merkezimizi ziyaret ediyorlar ve her biri haykırıyor ve diyor ki ‘artık Kars’ı hak ettiği yere getireceğiz artık Kars’ı bir marka şehir haline getireceğiz. Şuradan şunu istirham ediyorum; cumhur ittifakının önemini sizlerde herkese mutlak surette anlatın.” dedi.

SORUMLULUĞIUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

Nazik, “Sorumluluğumuz sadece Milliyetçi hareket Partisi adına değil, sorumluluğumuz aynı zamanda AK Parti adına da var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de genel başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde olduğumuzu her ikisine karşı da sorumlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bizlerde onlara yakışır hareket ve tavır içerisinde olmalıyız.” diye konuştu.

ANKETLER SİZİ REHAVETE KAPTIRMASIN

Nazik ayrıca, “Zaman zaman basınında anketler çıkıyor bu anketlerde malum partiyi (HDP) biraz geride bizi çok çok ileride gösteriyorlar. Bu bir algı operasyonudur buna kanmayalım. Biz rehavete katılmadan gece gündüz çalışmalıyız. Zaman zaman nahoş konuşmalara şahit oluyoruz, olanlar oluyor. Biz hiç kimseyi hiçbir şekilde ayrıştırmayacağız, eleştirmeyeceğiz. Herkes bizim din kardeşimizdir. Bütün seçmenler olarak söylüyorum; herkes bizim kardeşimizdir, herkes bizim başımızın tacıdır. Dolayısıyla değerli arkadaşlar çıktığımız bu yolda sizlerden biraz daha çok çalışmanızı istirham ediyorum. Artık yatmak günü değil. Almış olduğumuz bu kutlu görevi, bu mutlu görevi layıkıyla yerine getirmemiz lazım. Bu, gerçekten tarihi bir fırsattır. Kars dönüm noktasındadır.” diye konuştu.

BİZİ GÜÇLÜ GÖRÜYORLAR ALLAHIN İZNİYLE DE GÜÇLÜYÜZ

Algılara ve seçim süresince ortaya atılan söylentilere de değinen Nazik şunları söyledi:

“Zaman zaman söyleyecekler ‘AK Parti seçmenleri oraya, buraya gitti’ diye. Bakın sakın ha kimseye inanmayın. AK Partililer Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın talebi onlar için bir emir telakki ediyor. Dolayısıyla lütfen sizlerde başkalarının ağzıyla kesinlikle konuşmayın. Size sorduklarında şunu söyleyin ‘onlar bizim Cumhur İttifakı ortağımızdır, onların tamamı bize oy verecek. Sakın oyuna gelmeyin’ deyin.  Arkadaşlar etnik köken üzerinden siyaset yapılmasına asla ve asla müsaade etmeyin. Bizi güçlü görüyorlar Allahın izniyle de güçlüyüz, sizlerin desteğiyle de götünüz. Ancak bunu nasıl deforme edebilirler bu süreci nasıl biraz daha zayıflatabilirler, aramıza nasıl nifak sokarak zayıflatmak istiyorlar bunların hepsini biliyorsunuz. Çeşitli dedikodular çıkartarak efendim ‘Cumhur İttifakının adayı değişecekmiş, Cumhur İttifakına eş başkan gelecekmiş’ diyorlar. Buna kargalar bile güler. Geçtiğimiz günlerde Sayın Bakanımız Mustafa Varank da söyledi; ‘bizim adayımız Cumhur İttifakı’nın adayı Çetin Nazik’tir.’dedi. Kim aksini bekliyorsa hayal kırıklığına uğrayacaktır, inşallah. Ondan sonra ne yapacaklar? Ondan sonra da bizim birlik ve beraberliğimize çomak sokmaya çalışacaklar. Özellikle aşiret kardeşlerime söylüyorum, Kürt kardeşlerime söylüyorum; Allah aşkına kimsenin tahrikine gelmeyiniz. Sizler Cumhur İttifakı’na zaten sahip çıkacaksınız. Sizlere yalan haber uçuracaklar ve diyecekler ki ‘Milliyetçi Hareket Partisinin adayı diyor ki onlar bize zaten oy vermedi, vermeyecekler’ Vallahi de yalan billahi de yalan inanıyoruz ki oy vereceksiniz. Değerli sağduyulu seçmenlerimiz, Kars’ın çok kıymetli güzide insanları bu oyunlara gelmeyiz. Duygusal davranarak, tahrik olarak onların bizleri çekmiş oldukları oyunun içerisine girmeyiniz. Çünkü biliyorlar Kars şahlanacak. Biliyorlar Kars parlayacak, Doğu’nun incisi olacak. Biz Allah’ın izniyle kazanacağız. Fakat çok güçlü kazanmak istiyoruz. Sizden, her birinizin destek vermesi lazım. Bakın birileri uyumayacak. Uykuları da kaçtı zaten. O zaman biz ne yapmalıyız? Bizler de uyumayacağız. Çalışmak, çalışmak, çalışmak. İnanmak, inanmak, inanmak… Bunlar bizi başarıya götürecektir. Cumhur İttifakı’nın Adayı Çetin Nazik’i 1 Nisan’da Kars halkı bağrına basacak. Yine bizi yalnız bırakmadınız buraya geldiniz. Ayağınızı buradan çekmeyin. Bu birlik ve beraberliğimizi bütün Kars’a, bütün dünyaya örnek göstereceğiz. Allah hepinizden razı olsun. Artık bizim de arkamızda çok güçlü bir kadın kolları var hepsine teşekkür ediyorum kadınlarımıza güçlü bir alkış istiyorum. Tekrar bütün Kars halkını sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

31 MART AKŞAMI CUMHUR İTTİFAKIMIZIN ADAYININ ZAFERİYLE SONUÇLANACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel de, “Öncelikle liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin hepinize selamı var, üzerimde kalmasın. Kendisiyle iki günlük bir görüşme yaptık. İl başkanları toplantısındaydık geçtiğimiz çarşamba günü. ‘Özellikle Kars’ı istiyorum’ dedi bana. ‘Kars, dün de benim kırmızı çizgimdi bugün de kırmızı çizgimizdir. Kars’ı zillet ittifakına kurban etmeyeceksiniz’ dedi. Kars’tan ‘Şahsıma ve sayın cumhurbaşkanına hediye edeceksiniz’ diye bizlere orada emir verdi. Bizlerde hep beraber el ele vererek Cumhur İttifakı’nı Kars’ta muzaffer kuracağız. Bende sizin adınıza kendisine bu sözü verdim ve dedim ki ‘Sayın liderim; Allah’ın izniyle 31 Mart akşamı Cumhur İttifakımızın adayının zaferiyle sonuçlanacak. Ve bunun sonucunu da bizzat size kendim bildireceğim. Onun için Kars çok önemli, gerçekten büyük önem arz etmektedir. Sayın liderimiz ve cumhurbaşkanımız Kars’ın üzerinde hassasiyetle durmaktadır. Tek amacımız gecemizi gündüzümüze katarak uykumuzdan, evimizden, işimizden, eşimizden feragat ederek Cumhur İttifakı’nı tekrar Kars’ta muzaffer kılmak için hep beraber üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Allah’ın izniyle ben inanıyorum sizde inanın. Devlet böyle diyor ya ‘Barajları yıka yıka geliyoruz’ Bizde diyoruz ki ‘sandıkları yıka yıka geleceğiz Allah’ın izniyle’ Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Allah’a emanet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230626