• 19 Haziran 2019 Çarşamba

Çetin Nazik, Ülkü Ocakları Hilal Kete Gecesi’ne katıldı

"Çetin Nazik, Ülkü Ocakları Hilal Kete Gecesi’ne katıldı"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Ülkü Ocaklarının 11. Geleneksel Hilal Kete Gecesi’ne katıldı.

Çetin Nazik, Ülkü Ocakları Hilal Kete Gecesi’ne katıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Facebook canlı yayını izle: https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/471776366685923/

Facebook video izle: https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/769435726723730/

Youtube video izle:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Ülkü Ocaklarının 11. Geleneksel Hilal Kete Gecesi’ne katıldı. Salonda büyük bir coşkuyla karşılanan Çetin Nazik tüm katılımcıları bozkurt selamıyla selamladı ve herkese gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. Salondakilerle bir bir tokalaştıktan sonra yerine geçen Çetin Nazik için ülkücüler “Bozkurt Çetin” sloganları attılar.

İmparator Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Hilal Kete Gecesi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI OĞUZ GÜNGÖR ŞUNLARI SÖYLEDİ:

SAYIN İL BAŞKANIM,SAYIN MERKEZ İLÇE BAŞKANIM,SAYIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZ,SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM ,MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN KIYMETLİ İLÇE BAŞKANLARI,ÜLKÜ OCAKLARIMIZIN YİĞİT İLÇE BAŞKANLARI,TÜRKİYE KAMU SEN İN DEĞERLİ BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİ,YAZILI VE GÖRSEL BASINIMIZIN TEMSİLCİLERİ,

TÜRK İSLAM DAVASINA GÖNÜL VEREN,ÖMÜR VEREN VEFAKAR FEDAKAR ÜLKÜDAŞLARIM ,HANIMEFENDİLER BEYEFENDİLER HEPİNİZİ EN KALBİ DUYGULARIMLA SELAMLIYORUM , HİLAL KETE GECEMİZE HOŞGELDİZ, SEFALAR GETİRDİNİZ.

KIYMETLİ ÜLKÜDAŞLARIM

ÜLKÜ OCAKLARI KURULDUĞU İLK GÜNDEN BUYANA TÜRK GENÇLİĞİNİN, TARİHİNE ÖZÜNE,MİLLİ VARLIKLARINA BAĞLI,TÜRK MİLLETİNİN MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNİN EN ÜSTÜNE ÇIKMASINI AMAÇLAYAN VE SİYASİ ARENADAKİ TEMSİLCİMİZ LAN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNE GÜÇLÜ KADROLAR YETİŞTİREN KUTSAL BİR OCAKTIR.

BU HAREKETİN ÖZÜNÜ VE GEÇMİŞİNİ BİLMEYENLER ÜLKÜ OCAKLARI HAKKINDA MESNETSİZ İFADELER KULLANABİLİR AMA BİZ ÜLKÜ OCAKLILAR , DEVLETİMİZE ,MİLLETİMİZE ,BAYRAĞIMIZA VE DAVAMIZA KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR BAĞLI KALMAYA YEMİN ETTİK .

HER DEVRİN VE HER DÖNEMİN ADAMI OLANLAR BİZLERİ VE ÜLKÜCÜ HAREKETİ ANLAYAMAZLAR. ARAMIZDAN DÖNENLER VE KAÇANLAR OLDU, SİYASİ İKBAL UĞRUNA DAVASINI SATANLAR OLDU. BURADAN İFADE ETMEK İSTİYORUM Kİ ; GÖKTEN TAŞ DA YAĞSA BİZ YİNE BURADAYIZ , YİNE DAVAMIZIN VE LİDERİMİZİN EMRİNDEYİZ.

HAREKETİMİZİN KURUCUSU OLAN BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ BEYEFENDİNİN ŞU SÖZLERİNİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.

BAŞBUĞ DİYOR Kİ; YOLUMUZ UZUN VE ÇETİNDİR , BU YOLDA KARŞINIZA MENFAAT TEKLİFLERİ,TEHDİTLER VE DAHA BİR YIĞIN ENGEL ÇIKACAKTIR, BU ÇETİN YOLDA DAYANABİLECEKLER BİZİMLE GELSİN. CESUR OLANLAR, KUVVETLİ OLANLAR , GERÇEKTEN İNANANLAR KAFİLEMİZE KATILSINLAR.

DEĞERLİ DAVA ARKADAŞLARIM HATIRLAYINIZ LÜTFEN ;

2014 YILI ÖNCESİNDE , BİZ BU ŞEHİRDE BELEDİYEYİ KAZANMADAN ÖNCE , BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK NIN SEMPATİZANLARI VE ÜYELERİ TARAFINDAN , BAŞTA KAFKAS ÜNİVERSİTESİ OLMAK ÜZERE ŞEHRİMİZİN BİR ÇOK YERİNDE ÇEŞİTLİ EYLEMLER YAPIP PKK PAÇAVRALARI SALLAYARAK , BÖLÜCÜ SLOGANLAR ATARAK KARS SOKAKLARINDA GEZİYORLARDI.BÖYLELİKLE ŞEHRİMİZDE KORKU VE PANİK HAVASI ESTİRİYORLARDI. ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ VE DEVLET MEMURLARI ŞEHRİMİZE GELMEK İÇİN TEREDDÜT GÖSTERİYOR KORKUYORLARDI. BU VAHİM OLAYLARIN ARDINDAN 2014 30 MART BELEDİYE SEÇİMLERİNİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN KAZANMASI İL BİRLİKTE ARTIK BU TÜR OLAYLAR KARS’TA YAŞANMADI .

BUGÜN 100 BİNİN ÜZERİNDE YERLİ VE YABANCI TURİST AĞIRLAMAKTA VE 20 BİNİ AŞKIN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ RAHAT VE HUZURLU BİR ŞEKİLDE ÖĞRENİMİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR

U VERİLER DOĞRULTUSUNDA KARS BELEDİYESİNİN TEKRAR MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNDE KALMASI VE KARS KALESİ BURÇLARINDA ÜÇ HİLALİN DALGALANMASI GEREKMEKTEDİR.

KIYMETLİ MİSAFİRLER

İLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ KARS BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ ÇETİN NAZİK BEYEFENDİ OLDUĞUNU GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE LİDERİMİZ SAYIN DEVLET BAHÇELİ BEYEFENDİ TARAFINDAN TÜM DÜNYAYA İLAN EDİLMİŞTİR.

BİZ ÜLKÜ  OCAKLARI TEŞKİLATLARI OLARAK ADAYIMIZIN YANINDA VE ARKASINDA OLDUĞUMUZU BURADAN İLAN EDİYORUZ.ZAFERE ULAŞMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIMIZDAN HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.

ÜSTADIN O GÜZEL İFADELERİ İLE;

TOHUM SAÇ BİTMEZSE TOPRAK UTANSIN!

HEDEFE VARMAYAN MIZRAK UTANSIN

***

HEY GİDİ KÜHEYLAN KOŞMANA BAK SEN

ÇATLARSAN DOĞURAN KISRAK UTANSIN

***

USTADA KALIRSA BU ÖKSÜZ YAPI

ONU SÜRDÜRMEYEN ÇIRAK UTANSIN

***

EY BİNBİR TANEDE SOLMAYAN TEK RENK

BAYRAKLAŞMIYORSAN BAYRAK UTANSIN.

***

BEN ÖYLE İNANIYOR VE ÜMİT EDİYORUM Kİ,BU MUAZZAM KİTLE,BU HAREKETİN MENSUPLARI 31 MART AKŞAMINDA, YİNE BAYRAKLAŞACAK,YİNE BİR ALBAYRAK OLACAK VE BİR ULUBATLI HASANIN ELİ İLE BU ŞEHRİN KALESİNİN BURÇLARINA İHTİŞAMLA DİKİLECEKTİR. BÖYLELİKLE DE TÖKEZLEMEMİZİ BEKLEYENLER,SENDELENİP DÜŞMEMİZİ ARZU EDENDELER BİRKEZ DAHA HÜSRANA UĞRAYACAKTIR.

SÖZLERİME SON VERİRKEN 22 Aralık 1914 te Sarıkamış Herekatın da Vatanımız ve Bayrağımız için Şehit Olan Askerlerimize Cenab-ı Allahtan Rahmet diliyorum.

SELAM OLSUN ENVERİN BUZ TUTAN HAYALLERİNE

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÇETİN NAZİK KONUŞMASINDA ŞUNLARI SÖYLEDİ:

“KIYMETLİ MHP İL BAŞKANIM, DEĞERLİ ÜLKÜ OCAKLARI KARS İL BAŞKANIM, SAYIN KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANIM, KAFKAS ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENİM GÖREN HER BİRİ BİRBİRİNDEN DEĞERLİ CANIM KARDEŞLERİM,

İLÇE VE ÇEVRE İLLERDEN GELEN KIYMETLİ ÜLKÜDAŞLARIM

VE İSMİNİN ÖNÜNDE HİÇBİR UNVAN BULUNMAYAN, KAR KIŞ DEMEDEN, YORGUNLUK BİLMEDEN BU KUTLU DAVAYA ÖMÜRLERİNİ VAKFETMİŞ; TURAN BAKIŞLI BOZKURTLAR, İFFET ABİDESİ ASENALAR HEPİNİZİ SELAMLARIN EN YÜCESİ CENAB-I ALLAHIN SELAMIYLA SELAMLIYORUM…

KIYMETLİ DAVA ARKADAŞLARIM; BİZİM DAVAMIZ İLAHİ KELİMETULLAH DAVASI YANİ ALLAHIN KELAMINI YERYÜZÜNDE HAKİM KILMAK DAVASIDIR. DAVAMIZIN ÖZÜ TÜRK İSLAMDIR.

DAVAMIZ HAK VE SON DİN OLAN EŞSİZ NEBİ PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED SAV’IN MÜJDELEDİĞİ HOŞGÖRÜ VE MERHAMET DİNİDİR.

TÜRK İSLAM DAVASINA HİZMETTE TÜRK KANI TAŞIMAK ESAS DEĞİLDİR. BUNU ARAP KÖKENLİ BÜYÜK FİKİR ADAMI SEYYİD AHMET ARVASİNİN “DÜNYA ÜZERİNDE 3 TÜRK KALSA 3.YÜM. 2 TÜRK KALSA 2.YİM. TEK TÜRK KALSA O TEK TÜRK BENİM “ SÖZLERİNDEN ANLIYORUZ. NİTEKİM BAŞBUĞ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” SÖZÜ DE BU DÜŞÜNCENİN EN AÇIKLAYICI TEZAHÜRÜDÜR.

ÜLKÜDAŞLARIM;

BİZİM DAVAMIZ ZORDUR. BİZİM DAVAMIZ ÇETİNDİR. BİZİM DAVAMIZ AYAĞINI SEVENLERİN YÜRÜYECEĞİ BİR DAVA DEĞİLDİR. BİZ TEMİZ YÜREKLERİYLE İNANMIŞ, TERTEMİZ HAYALLERİYLE BİR YOLA ÇIKMIŞ, ÇIKTIĞI YOLDA İNANMIŞLARLA YOL YÜRÜMEYE AND İÇMİŞ KİMSELERİZ.

BİZLER KISIK SESLERİZ SESİMİZİ DİNDİRME YA RABB

MİNARELERİ EZANSIZ GÖKYÜZÜNÜ BAYRAKSIZ BIRAKMAK YA RABB

BU İNANMIŞ KULLARINI ÇARESİZ BIRAKMA YA YABB

BİZİ SEVGİSİZ SUSUZ HAVASIZ VE VATANSIZ BIRAKM YA RABB

BİZİ YERSİZ YURTSUZ YARINSIZ VE YALNIZ BIRAKMA YA RABB

BİZ Kİ BİN YILLIK KARDEŞLİK DEDİK BİZİ AYRI BIRAKMA YA RABB

DAVAMIZ YARIM ASIRLIK MAZİSİNDE ZORLUKLARLA KARŞILAŞMIŞ, DAR PATİKALARDAN GEÇMİŞ, TABUTLUKLUKLARDA ALPARSLAN TÜRKEŞ OLMUŞ,

İDAM SEHPASINDA MUSTAFA PEHLİVANOĞLU OLMUŞ,

İFTAR SOFRALARINDA ŞAHADETE ULAŞAN RUHİ KILIÇKIRAN OLMUŞ,

CİĞERLERİNE HAVA BASILARAN DURSUN ÖNKUZU OLMUŞ,

EGE ÜNİVERSİTESİNDE TARİH OKURKEN TARİH YAZAN FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU OLMUŞTUR.

KUZU YÜRÜR, KUZU YÜRÜR.

ÖNDE ÖNKUZU YÜRÜR.

KUZULAR MELEDİKÇE

GÖNLÜME SIZI YÜRÜR!

***

ÖNKUZU HEY! ÖNKUZU!

ÖNDE GİDER ÖNKUZU.

BU BAYRAK DÜŞMEZ YERE,

ÖLMEDİKÇE SONKUZU!                     

***

BU GÜZEL TOPLANTIYI ORGANİZE EDEN KIYMETLİ BOZKURT KARDEŞLERİM, BU GÜZEL ATMOSFERİ BURADA YARATAN KIYMETLİ ASENA BACILARIM HEPİNİZE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

CENABI ALLAH İZİN VERİRSE HER ZAMAN BİRİZ, BERABERİZ. DERDİNİZ DERDİMDİR. SIKINTINIZ SIKINTIMDIR. BU BOZKURT YÜREKLİ AMCANIZ ÇETİN, SİZİN NE KADAR ÇETİN SORUNUNUZ OLURSA OLSUN YANINIZDA OLACAĞINDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN. SİZLERİ EMANETLERİ HİÇBİR ZAMAN KAYBOLMAYAN CENAB-I ALLAHA EMANET EDİYORUM.”

Yapılan açılış konuşmalarından sonra Grup Akka Caucaisan Dance Kafkas Gösterisi sahne aldı. Program, halk ozanı İlgar Çiftçioğlu, Ülkü Ocakları genel merkez sanatçıları Ozan Manas ve Alperen Kekili’nin konseriyle son buldu.

Geceye; MHP Kars Belediye Başkanı Çetin Nazik, MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Güngör, Ülkü Ocakları eski il başkanı Onur Ersançmış, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Arpaçay Belediye Başkan AdayıErdal Mert, STK temsilcileri, akademisyenler, işadamları, partililer ve ülkücü gençler katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.244697