• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Çetin Nazik’in Hocalı Mesajı

"Çetin Nazik’in Hocalı Mesajı"

MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik’in Hocalı Mesajı:

Çetin Nazik’in Hocalı Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik’in Hocalı Mesajı:

26 Şubat 1992 tarihi, dünyanın gözü önünde, işgalci Ermenistan'ın masum Azerbaycan halkına yaptığı zulmün ve katliamın tarihidir. Bundan 27 yıl önce işgalci Ermenistan birliklerinin Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehri saldırısında, resmi rakamlara göre 106’sı kadın, 83’u çocuk olmak üzere 613 Azerbaycanlı kardeşimiz zalimce katledilmişlerdir. Hocalı’da yaşanan elim hadise bu manada katliam sınırlarını aşmış, bütün insanlığın dersler çıkartması, yaşanan vahim hadiselerle alakalı vicdan muhasebesi yapması gereken bir soykırım meselesi olmuştur. Bu kara günde, çocuk, kadın, yaşlı ayırt edilmeden katledilen günahsız, silahsız yüzlerce masum insanı ile Türk dünyası bir kere daha korkunç bir soykırıma maruz kalmıştır. Bu duygu ve düşünceler içinde 27 yıl önce Hocalı'da şehit edilen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. İşgalci Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarından çıkmasına ve bu katliamı yapanlarının en ağır bir şekilde cezalandırılıncaya kadar bu vahşeti her daim dile getirmeye devam edeceğimizi kamuoyuna bir kere daha ilan ediyoruz

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.218991