• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Çetin Nazik’ten Kars Halkına Mektup

"Çetin Nazik’ten Kars Halkına Mektup"

Çetin Nazik’ten Kars Halkına Mektup

Çetin Nazik’ten Kars Halkına Mektup

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Sevgili Karslı Hemşehrim….

Cumhur İttifakının Kars Belediye Başkan adayı olarak, Bu mektubu kaleme alırken, talip olduğum görevin zorluklarını, zahmetlerini ve bunun ötesinde sizler için yapmayı planladığım hususları bizzat kendi elinizde olacak bir belgeye dönüştürerek, seçildiğimiz zaman bu mektupla yanımıza gelerek, bize inkâr edemeyeceğimiz yazılı bir taahhüttün elinizde olmasını amaçladım.

Seçim boyunca açıkladığımız tüm projelerimizi bu mektupla size bir daha taahhüt ediyoruz.  Daha önce tarafınıza gerek medya aracılığıyla ve gerekse bizzat kendinize ulaştırılan projelerimizi içerir broşürlerin içerikleri taahhüdümüzdür.

Bu mektupla bize hesap sorma imkânınız olacak. Çünkü yazarak sizlere ulaştırıyoruz ki söz gibi uçup gitmesin. Yazı kalsın.

31 Mart Yerel Seçimlerine bir gün kaldı.

Uzun yıllardan beridir belediye hizmetlerinden mahrum bir şehirde yaşayan siz hemşerilerimin, en güzel hizmetlere layık olduğunu biliyor ve bunun için çabalıyoruz. 

Cumhur İttifakı adayı olarak geçmiş dönemlerde yaşanan olumsuzlukların tamamını, özellikle son belediye yönetiminin yönetim şekli ve mali kaynakların idare edilmesine ilişkin yaptıkları hataları görüyoruz, eleştiriyoruz ve bu tarz bir yönetim şekline karşı olduğumuzu ve bu yönetim anlayışını değiştireceğimizi taahhüt ediyoruz.

Bizim esas amacımız, belediyenin bir gelir kapısı olarak kullanılması değil, belediyenin bir hizmet merkezine dönüştürülmesi ve belediyenin esas görevine geri dönmesidir.

Bu şehirde sizlerin beklentileri maalesef geçmiş yönetimler ve özellikle Partideki rahatsızlıklar nedeniyle de uzaklaştırılan yönetimin yaptıkları nedeniyle, çok düşmüştür. Kars halkı Belediyeden çok basit ve temel haklarını talep etmektedir. Bunlar, Yolların yapımı, Temizlik İşleri ve Suyun kesintisiz akmasına kadar düşmüştür.

Adaylık sürecimizde bütün mahalleleri gezdik, sizlerle buluştuk. Kars’ın sorunlarını yerinde tespit ettik ve bu hususta gerekli bilgiye ulaştık. Kars halkının ne istediğini çok iyi biliyoruz.

Kars bizimle şahlanacaktır. Yönetim anlayışımızı değiştireceğimiz taahhüdümüzün yanında, devletimizin açık desteğini arkamızda hissediyoruz. Bu desteğin seçimlerden sonra da son raddesine kadar süreceğini bilmekteyiz.

Kars Belediyesi’nin sorunları çok büyük. Borçları çok. Bunların çözümü için Merkezi Hükümetin desteği olmadan, hiç kimsenin elinde sihirli bir değnek bulunmamaktadır ki bu sorunlar çözülsün.

İlimizin Turizm’de yakaladığı ivmenin bütün sektörlere yansıdığını bilmekteyiz. Turizmin en önemli etkenlerinin belediyecilik hizmetlerinin tam ve yerinde yapılması olduğu tartışmasızdır. Turizm’in bu şehirde 12 ay kesintisiz sürmesi gerekmektedir. Ancak aynı zamanda şehrin huzurunun bozulmamasının da bunda çok önemli olduğu aşikârdır.

Şehrimizin yeniden ihya olması, belediye hizmetlerinin istenilen seviyeye çıkarılabilmesi, kaynakların Kars için aktarılması ve huzurumuzun devamı için Cumhur İttifakının Kars’ta kazanmasının Kars’ın bundan sonraki  10 yıllarını etkileyeceği görülmektedir.

Bu amaçla, sizlerin de seçim günü sandığa gitmenizi ve tereddüt etmeden Cumhur İttifakını tercih etmenizi bekliyoruz.

SAYGILARIMLA…

ÇETİN  NAZİK / CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.215384