Ceyhan, bayram öncesi sürücüleri uyardı!

"Ceyhan, bayram öncesi sürücüleri uyardı!"

Doğu Anadolu Sürücü Kursları Dernek Başkanı Azat Ceyhan, Kurban Bayramı öncesi kazaların önlenmesi için sürücülere bir dizi uyarılarda bulundu.

Ceyhan, bayram öncesi sürücüleri uyardı!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Doğu Anadolu Sürücü Kursları Dernek Başkanı Azat Ceyhan, Kurban Bayramı öncesi kazaların önlenmesi için sürücülere bir dizi uyarılarda bulundu.

Ceyhan, “Bütün Türkiye’de kurban bayramı süreci trafik yoğunluğu yaşanacak. Bu hayırlı günlerin başlaması nedeniyle sürücülere önemli görevler düşmektedir. Ülkemizde trafik kazalarına baktığımızda özellikle direksiyon başında telefon kullanımı kaza sayısını artırıyor.” dedi.

Bayramlarda ölümcül kazaların daha çok olduğuna dikkat çeken Ceyhan, “Bunun bir sebebi tatilin uzun olması bir diğeri de sürücülerde kurbanlık telaşının oluşması ve bayram telaşıyla hızlı gidip-gelme talaşı, Bunlar bir araya geldiğinde maalesef bir çok kazayı da beraberinde getirmektedir. O halde sürücüleri uyarmakta fayda var. Sürücülerimiz aşırı hızdan kaçınsınlar. Uykusuz ve yorgun yola çıkmasınlar. Yola çıkan sürücüler uykusunu almış, sağlıklı bir şekilde yola çıkmalılar. Sürücülerimiz yola çıkmadan önce mutlaka dinlenmeli.” diye konuştu.

Sürücülerin nelerle karşılaşacaklarını bilmediklerini, yol yapım çalışmalarının olabileceğinin hesabının da yapılması gerektiğini kaydeden Ceyhan, “Arabalarının mutlaka bakımını yaptırmaları gerek. Yolda önlerine hayvan sürüleri çıkabilir, biçerdöver gibi iş makinesi çıkabilir.” şeklinde konuştu.  

Emniyet kemeri konusunda da uyarılarda bulunan Ceyhan, kurallara uymayanların da uyarılmasının gerektiğini vurguladı.

BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.235424