Cezmi Boztaş Kimdir?

"Cezmi Boztaş Kimdir?"

AK Parti Kars Sarıkamış Belediye Başkan Aday Adayı Cezmi Boztaş kimdir?

Cezmi Boztaş Kimdir?

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

AK Parti Kars Sarıkamış Belediye Başkan Aday Adayı Cezmi Boztaş kimdir?

Cezmi Boztaş,1962 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Sarıkamış’ta tamamlamıştır.1982 yılında Bursa Hava Ulaştırma Okulunda vatani görevini tamamladıktan sonra Sarıkamış’a dönerek 1984 yılında ticaret hayatına başlamıştır.1987 yılından bu yana aile şirketini kurarak Sarıkamış’ta mobilya ve beyaz eşya sektöründe ticari faaliyetlerini yürütmektedir. Kars ve Ankara’daki şirketleri bünyesinde 25 kişiye istihdam sağlamıştır. Geçmişte de hizmet alımı sektöründe Kars ve merkez ilçelerinde 400 kişiye istihdam sağlamış olmanın gururunu yaşamıştır.

Ayrıca AK Parti Siyaset Akademisi’ne 2 dönem katılarak sertifikalar almıştır. Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana Boztaş ailesi olarak bu davanın yanında yer almış, 2004-2009 yılları arasında Sarıkamış Belediye Meclis Üyesi seçilerek Belediye Başkan Vekilliği görevi yapmış, 2009 yılında Sarıkamış Belediye Başkan aday adayı olmuştur. AK Parti’nin tercih ettiği mevcut başkanın yanında olarak desteğini daima sunmuştur.

Şimdi ise bu dönem tekrar Sarıkamış Belediye Başkanlığına başvuru yaparak Sarıkamış’a ve Sarıkamış halkına her türlü desteği ve hizmeti vermeyi canı gönülden istemiş, talip olmuştur.

Orta derecede İngilizce bilen Cezmi Boztaş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.282707