• 22 Ağustos 2019 Perşembe

CHP Aday Adayı Ali Yoldaş: Kars’ı cesur, yetenekli ve donanımlı bir adayın yönetebileceğine inanıyorum

"CHP Aday Adayı Ali Yoldaş: Kars’ı cesur, yetenekli ve donanımlı bir adayın yönetebileceğine inanıyorum"

KARS BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYI ALİ YOLDAŞ, ”KARS’I ŞAHLANDIRACAK PROJELER HAZIRLADIK”

CHP Aday Adayı Ali Yoldaş: Kars’ı cesur, yetenekli ve donanımlı bir adayın yönetebileceğine inanıyorum

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYI ALİ YOLDAŞ, ”KARS’I ŞAHLANDIRACAK PROJELER HAZIRLADIK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Belediye Başkan Aday Adaylı Ali Yoldaş, “Bu görevin bana verilmesi durumunda büyük onur duyacağımdan ve Kars ta seçimi kazanacağımdan kendim ve sevenlerim adına eminim. Kars için büyük hayallerle yola çıktım. Kars’ı cesur, yetenekli ve donanımlı bir adayın yönetebileceğine inanıyorum” dedi.

Yoldaş, “Devletin malını peşkeş çekmeyen, canı pahasına koruyan, samimi, akrabasını ve yandaşını belediyeden uzakta tutan bir aday olarak bu yola çıkarken Allah’tan korkan, evine gidince görevini yapmanın huzuruyla uyuyabilen bir aday olarak yola çıktım. Aday olduğum açıklandığında çalışma ekibimi öncelikle uzmanlık alanı ile önceden hazırlayıp üretkenliğini kamuoyuna açıklayacağım.” diye konuştu.

Yoldaş, “Kars halkı CHP’den adaylığımı duyunca sokakta büyük bir heyecana vesile olması beni çok onurlandırdı. Bu sevgi selini gördükten sonra partimin beni aday göstermesi halinde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde CHP’li olarak Kars’ta Belediye başkanlığını alacağıma dair halktan güçlü sinyaller aldım.” açıklamasını yaptı.

Kars belediyesinin tüm halkın hizmetinde olacağını kaydeden Yoldaş, şunları söyledi:

“Sadece birkaç yandaşın himayesinde değil tüm Kars halkının hizmetinde olacak bir belediye yönetimi oluşturulacak. CHP de bilindiği üzere 5 aday adayı arkadaşımız var. Bu arkadaşlarım ve ben Kars’ı şahlandıracak projelerle hazırlanmışız. Ancak öncelikle partimiz genel merkez içimizden bir aday belirleyecek. Bunun için önce kendi aramızda Kars’a hizmet için yarışıyoruz. Partimiz genel merkezi bir kişiyi aday olarak belirleyecek tüm arkadaşlar belirlenen aday etrafında birleşerek diğer partili adaylarla yarışacağız.”

ALİ YOLDAŞ KİMDİR?

26.05. 1961 yılında Ardahan’ın Göle İlçesi Esenyayla köyündü dünyaya geldi. Esenyayla İlkokulu, Kars 30 Ekim Orta Okulu ve Kars Alpaslan Lisesi Mezunudur. Askerlik görevinden sonra 1984 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Bünyesinde Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü’de 2 yıl memurluk yaptıktan sonra istifa ederek serbest ticarete başladı.

1989 yılında İstanbul Sancaktepe’ye göç etti. İstanbul’da Kars, Ardahan ve Iğdır dernek yöneticiliği ve 1991 yılında SHP Samandıra belediye meclis üyeliği, SHP ve CHP’de aktif üye olarak siyaset yapmakta.

000 yılında İstanbul’dan Kars’a geldi. Eşi eczacı olması nedeni ile Kars’ta eczane işletmekte ve bunun yanında müteahhitlik yapmakta.

2011 Yılı Genel Seçimlerinde Ardahan Milletvekili Aday Adayı Oldu. Şu anda da CHP Kars belediye başkanlığı aday adayı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.221331