• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CHP Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman

"CHP Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman"

CHP Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman

Toraman: "Çalmadan, çaldırmadan yöneteceğiz"

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

CHP Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman'a destek vermek amacıyla kente gelen Barış Yarkadaş, Seçim İrtibat Bürosu'nda kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Salona alkışlar eşliğinde giren Yarkadaş, Kars İl Başkanı Mustafa Aras ile Belediye Başkan Adayı Taner Toraman'ın örnek bir birliktelik sağladığını, bu tablonun 31 Mart seçimlerinde sandığa da aynı şekilde yansıması gerektiğini söyledi.

"BEKA TARTIŞMASI GERÇEKLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTMEYE YARIYOR"

Kars'ın uzun yıllardır hizmet alamadığını ve kötü yönetildiğini belirten Yarkadaş, "İktidar bu gerçeğin üstünü örtmek ve başarısızlıklarını gizlemek için bir beka tartışması başlattı. Türkiye'nin beka değil iktidar sorunu var" diye konuştu.

Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"17 yıldır bu ülkeyi yönetenler eğer ülkede bir ‘Beka Sorunu' olduğunu söylüyorsa o koltukları derhal bırakıp gitmeliler, derhal... Bir kez daha söylüyorum;  eğer yönetemiyorsanız, bırakın; yönetecek kadrolar var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm kadroları Türkiye’yi yönetmeye taliptir. Bırakın bize ne ‘Beka Sorunu' kalsın, ne ekonomi,  ne de tarım ve hayvancılık Sorunu..."

CHP'li Barış Yarkadaş, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu ülkenin bir ‘Beka Sorunu’ yok. Bu ülkenin bir iktidar sorunu var. Mevcut iktidar, Türkiye’deki tüm sorunların ana kaynağıdır. Bu iktidara 31 Mart tarihinde bir uyarı yapılmazsa, bu iktidarın kulağı çekilmezse, bu iktidara dur denmezse o zaman gerçekten beka  sorunu var olacaktır."

TORAMAN: "ÇALMADAN, ÇALDIRMADAN YÖNETECEĞİZ"

CHP Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman ise kente gelerek kendilerine destek veren siyasetçi hemşehrilerine teşekkür etti. Kars'ın 31 Mart seçimlerinde yapacağı tercihin, kentin geleceğine damga vuracağını belirten Toraman, "Kars'ı sosyal demokrat, eşitlikçi, hesap veren, denetlenebilen bir anlayışla hep birlikte yöneteceğiz" dedi.

CHP'nin 31 Mart seçimlerinde Kars'ta önemli bir başarı göstereceğini belirten Toraman, "Kars halkı artık hizmet istiyor. O hizmeti verecek deneyime ve birikime sahibiz. Çalmadan, çaldırmadan yetimin hakkını yemeden yöneteceğiz" ifadesini kullandı.

CHP'li Yarkadaş, Kars İl Başkanı Mustafa Aras, Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman ve kalabalık bir partili topluluğu, konuşmaların ardından esnafları ziyaret ederek destek istedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.281497